Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? Tov...

Mit tennétek a helyemben? Továbbtanulás vagy mielőbbi szabadság?

Figyelt kérdés

Tovább szeretnék tanulni, minden álmom hogy pszichológus legyek, de mivel szakgimibe járok ezért ez jelenleg kivitelezhetetlen.. 2 évet kéne magántanárokhoz járni meg szakmát is csinálni hogy bejuthassak, de addig itthon kéne maradnom (hogy suli mellett dolgozzak és ne kelljen albérletet fizetni a magántanárok mellett). Viszont már most úgy érzem nem bírom tovább itthon. Apám elég agresszív, sokmindenben korlátoz és folyton rombolja az amúgy sem ép önbizalmam. Nem fogom tudni felépíteni magam míg itthon élek.

Ti mit tennétek a helyemben?

Érettségi után munka, albérlet, szabadság.. vagy inkább tanulás, munka, terror, és küzdjek tovább az álmaimért?



2021. febr. 4. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel az álmaidat, de a mérgező környezetből ki kell szabadulni mielőbb!


Úgyhogy prioritás szerint én inkább lépnék onnan, majd később foglalkoznék pszichológiával. Nem zárja ki a kettő egymást, de a lelki terror megszüntetése fontosabb, mert hosszú távú károkat okoz.

2021. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, ha kihagysz 1 évet érettségi után

Én is szakgimis vagyok 11.-es

2021. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Halgass a szívedre. Hogy érzed? Megéri neked most az álmodért szenvedni? Tedd azt amit szeretnél, de gondolj a jövődre is.
2021. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm, én is így gondolom

Nem szeretném feladni


#2 az a baj nem csak egy évet hagynék ki. Kettőt minimum a szakma miatt. Ha meg elköltözök akkor még többet valószínűleg


#3 jelenleg nagyon úgy érzem hogy nem érné meg, de vannak azért jobb időszakok is mikor annyira nem szenvedek.

2021. febr. 4. 20:32
 5/8 anonim válasza:
100%

Szia! Tavaly pontosan a te cipődben jártam. Szakgimiben semmit nem tanultam olyan szinten, ahogy kellett volna, hogy felvegyenek. Ezek a tanácsaim: Először is, nagyon nehéz szak, biológia is kell hozzá, nagyon seggelős szak, alapképzés után még sokat kell tanulni, legalább 5 év hogy elkezdhess dolgozni benne, de lehet több is. Ha ezeket bevállalod akkor két dolgot tudsz tenni: vagy fizetősre mész diákhitelt veszel fel (egész jó diákhitel van már, 0% THM, csak a tanulmányaid befejezése után kell elkezdeni fizetni) vagy megcsinálod az államit. Két emelt, ha egyszerre idén nem megy, próbáld meg csak az egyiket letenni idén, arra minél többet tanulni, legalább 80%os legyen. Ha ez megvan, vagy halasztasz egy évet, vagy iratkozz be valami egy éves képzésre, nem tudom a szakgimiben mit indítanak. Nem muszáj megcsinálni a két éves szakmait, ott hagyhatod egy év után, és mehetsz egyetemre. Vagy maradj otthon, dolgozz egy évet és tanulj, vagy vegyél ki egy szobát, dolgozz és tanulj. Én felhagytam a szakkal, mert nekem nem ér ennyi évet, és rájöttem a gyerekkori traumáimat akartam kompenzálni. De ha neked ez az álmod, kergesd! Az évek nagyon gyorsan szaladnak. 2 évet halasztottam, középsuli után, nagyon megy az idő. A bántalmazó kapcsolatotok miatt mindenképp elmennék egy állami pszichológushoz, beszélgetni, megismerni önmagad, motivációt gyűjteni, magadban helyre tenni az apukád szavait. Én sajnos nem tudtam mit szeretnék, de ha te ezt szeretnéd, tegyél érte meg mindent.

Írj nyugodtan privátban, szívesen segítek!!!!!!

2021. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi. Nekem mindegy a környezet, képes vagyok bármit ignorálni és elviselni a célom elérése érdekében, ha nincs más út.

Ez én vagyok, de ha te nem bírod a gyűrődést, akkor bármilyen áron, de változtass rajta. Itt neked kell döntened, senki sem fog kész megoldásokkal szolgálni legfőképp azért, mert nem ismerjük a részleteket és igazából nem is nagyon akarunk annyira belemenni (vagyis hát csak a magam nevében nyilatkozhatok).

2021. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Levelezőn is el lehet végezni és amellett tudsz dolgozni
2021. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a helyedben a szombathelyi pszichológia szakra mennék. Biztosan kapsz kollégiumot (!), nem hiszem, hogy az egekben lesznek a pontok. Kiszabadulsz otthonról, ha akarsz, ott is vállalhatsz pl.: diákmunkát, (bár én mint pszichológia szakos diák ezt nem ajánlom annyira 😅)
2021. febr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!