Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ha egy ember szexista?

Mit jelent ha egy ember szexista?

Figyelt kérdés
2021. febr. 9. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy különbséget tesz férfi és nő között, az egyiket alacsonyabb rangúnak tartja a másiknál. Esetleg sztereotípiákban gondolkodik, vagy azokat hangoztatja, azokkal példálózik.
2021. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én különbséget teszek. Szerintem mérhető is. Futó versenyeket szervezek, tutti nem fogom egybe számolni az eredményeket, hanem külön lesz női eredmény.


Akkor a fenti leírás szerint szexista lennék?

2021. febr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló oda írta a különbséget tesz érv mellé, hogy az egyiket alacsonyabb rangúnak tartja, vagyis kevesebb joggal rendelkezik. Ez nem egyenlő azzal, hogy egy versenyen van női és férfi kategória is, hiszen mindkét nemnek joga van elindulni a versenyen.
2021. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De a női versenyzőknél jóval gyengébb teljesítményt várunk el, mert alacsonyabb szintűnek tartjuk a teljesítőképességüket.
2021. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy erősebb testalkatúhoz képest, mert nagy átlagban a férfi nem biológiailag masszívabb testalkattal rendelkezik.


De nyilván egy súlyemelő no és egy 20 kilos tini fiú közül, nem a fiú fogjuk az erősebbnek gondolni

2021. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért is vagyok intelligens és tudok különbséget tenni egy kisgyerek és egy felnőtt között és rasszista, mert másként kezelem őket.
2021. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!