Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van még valakinek ötlete...

Van még valakinek ötlete „-út” végződésű szavakra?

Figyelt kérdés
Pl. Abszolút

#Út végződésű szavak
2021. febr. 11. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Főút, mellékút, kút
2021. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vasút

Határút

2021. febr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Körút
2021. febr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bút,rút,út


fékút,dögkút,hattyút,fattyút,földút,odút,ágyút,karcsút,vasút,hosszút,bosszút,búcsút,nászút,tévút,gyanút,tanút,körút,tejút,varjút,borút,borjút,főút,kiút,fiút


szökőkút,mellékút,gémeskút,benzinkút,alagút,csillagút,gyalogút,országút,keresztút,életút,sarkantyút,középút,mélabút,vízágyút,gépágyút,kisvasút,lóvasút,válaszút,vérbosszút,randevút,savanyút,betonút,Nagykörút,interjút,abszolút,koszorút,szomorút,kiskorút,vándorút,háborút,egérút,hazaút,visszaút,rosszfiút,kisfiút,jófiút


fényalagút,szellemvasút,hullámvasút,gyöngykoszorút,völgykoszorút

2021. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem összetett szavakra gondoltam (pl. vasút), hanem egyszerűre (pl. abszolút), de én nem fogalmaztam érthetően. Esetleg ilyet még ismerték?

2021. febr. 13. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!