Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bérleti szerződést közjegyző...

Bérleti szerződést közjegyző által szeretném intézni, én vagyok a bérbeadó. A közjegyző díját ebben az esetben kinek kell fizetnie? Nekem mint bérbeadó vagy a bérlőnek?

Figyelt kérdés
(meglehetősen drága a közjegyzői díj)

2021. febr. 12. 12:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
9-eske, te most tényleg olyan tényeket próbálsz kétségbe vonni, amik törvényben rögzítettek?
2021. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
6-os, azt magam is tudtam, hogy egyből végrehajtható, ha közjegyzői okoriatba foglalják, na de én arra voltam kíváncsi, hogy a gyakorlatban mennyire könnyíti meg. Ismerem a vonatkozó jogszabályokat, talán nálad is jobban, de a gyakorlatot sajnos nem. Nem tudom, hogy pl lenne a különbség a két tényállás között, hogy pl megmutatom a rendőrnek, hogy tessék itt a szerződés, amit mindketten aláírtunk és ez alapján lejárt február 9-én, de ma 12 ban, ezért jogosulatlanul tartózkodik az ingatlanban, birtokháborítást követel. Vagy ugyanezt megmutatom, de van rajta közjegyzői pecsét. Szóval nem tudom, hogy valóban csak a második esetben lépne fel, vagy az elsőben is.
2021. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
* van, követ el. Bocs a hibákért, telefonról nehezen tudok pötyögni
2021. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja és nem tudom mennyire tudsz szöveget értelmezni, de nem kétségbe vontam, hanem kérdeztem.
2021. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát figyu, ez téged biztosít, te előnyöd, szóval nem lenne túl etikus a bérlőre hárítani
2021. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!