Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közjegyzőnél a lakás bérbeadás...

Közjegyzőnél a lakás bérbeadási szerződése mennyi? Van egységes díjszabás, mint öröklésnél? Neked mennyi volt és mennyi a bérleti díj? Ki fizeti ki, a bérlő vagy a tulaj vagy mindketten?

Figyelt kérdés
2020. aug. 12. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
40-50 eFt között, felesben szokták átalában, de megegyezés kérdése.
2020. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Mivel a kiköltözési nyilatkozat bérbeadó érdekeit szolgálja, ezért egyértelműen a bérbeadónak kellene fizetnie. Be is tenne, hogy még én fizessem felesben az ő kis hóbortját.
2020. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért ezt a kis úri hóbortot két markos legény pillanatok alatt megoldja, aztán ez is le lesz vonva a letétből :)
2020. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én meg megyek a böribe önbíráskodásért. :D Ha úgy is ki kell fizetni, vagy a legényeknek vagy a közjegyzőnek, akkor inkább az utóbbi. Úrinő vagyok, na. 🧐
2020. aug. 17. 09:35
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Én is úrinő vagyok na :) Csak van amit a gyomrom nem vesz be. Ajánlom olvasgass ebben a témában különböző fórumokat és te is rájössz hogy a törvény nem minket véd ha a becses bérlő szándéka eleve a nemfizetés. Fizeted a rezsijét és még a jogos bérleti díjat sem hajlandó fizetni. Közjegyzői okmánnyal is leggyorsabban 3 hónap mire kiteszed és akkor mindennek klappolni kell. Egyébként azért nem mehetsz börtönbe mert a nemfizető bérlő megbotlott a lépcsőn :) Te a közelben sem voltál!
2020. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Mi most küzdöttünk egy ilyen bérlővel sajnos. Nem volt közjegyzői okirat, csak én írtam meg a szerződést, de ügyvéd sem csinálhatott volna jobbat, csak elkéri az árát, és alá sem írja. Semmitől nem védi jobban a tulajdonost, ha ügyvéd írja a szerződést. Közjegyzővel sem könnyebb, mert akkor is ki kell várni az ügyintézés menetét. Nekünk sikerült kirakni 9 nap alatt, igaz nem volt egyszerű, okozott pár álmatlan éjszakát, és rendőri segítséget is igénybe kellett vennünk..
2020. nov. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 letudnand írni mi volt a menete, ha ilyen helyzetbe kerülne valamelyikünk?
2021. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A bérleti szerződést magam írtam, internetről egy minta, kiegészítve számunkra fontos részletekkel. Két példányban kinyomtatva, aláírva, egyik a bérlőé, másik az enyém.

Sajnos felújítás fejében adtuk ki az első 3 hónapra, mert amikor megvettük a lakást, arra már nem jutott, és jött valaki, aki azt mondta kiveszi így, leírtuk a feltételeket részletesen, beleegyezett. Konkrétan csak rezsit fizetett 3, majd 4 hónapig, majd még csinált valamit, azt is vonjuk le a bérleti díjból, majd nem tud ennyit adni, majd később.. a felújításról meg alig-alig volt valami kép, egyik sem jól kivehető. Én komoly betegséggel küzdöttem, (nyaki műtét, áttét, tumor) a párom elvesztette a munkáját, a lakásomban meg egy életerős, de léhűtő ember ingyen akart lakni..:( Besokalltam, mert már nem 3 hónap, hanem majdnem egy év telt el, és a felújításnak töredéke sem történt meg. Majd a párom odament, nem volt otthon, de tanúnak odahívta a szomszéd nénit, és lecserélte a zárat. Majd felhívtuk, hogy elviheti a szükséges cuccait ma, és egy napra kinyitjuk neki, amikor jó neki, elviheti a bútorait. Szerinte 30 napja van kiköltözni.. Mondtam hogy nem, de keressen lakást és vigye el a cuccait. Adtunk neki időt, de semmi reakció, majd felhívtam, hogy nekem nem kell semmije, be sem mentünk a lakásba, vigye el a dolgait, mire azt mondta, már elvitte.. De hogyan? A párom azonnal hívta a rendőröket, és mentek a lakáshoz, persze nem tudott bemenni a kulcsunkkal, és felhívták, hogy hogy jutott be, azt mondta, hát megfúrta a zárat.. A rendőrök azt mondták, hogy ezzel saját magát jelentette fel, és hogy fél órán belül adja nekünk a kulcsokat, különben ők keresik meg.. Így lett vége, szerintem megijesztették ezzel, és hozta. Egyébként lekérték a nyilvántartásban és büntetett előéletű volt.. Sokszor volt bennünk félelem, mert fenyegetőzött, volt hogy féltem egyedül itthon, vagy a buszról leszállva néztem, hogy nem lesz-e ott, de szerencsére jól végződött.

2021. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A rendőr a bérleti szerződést elolvasta az elejétől a végéig, és azt kérdezte, hogy melyik ügyvéd írta, mert hogy ebben minden benne van, a bérlő aláírta, két tanú is, azt mondta, bárcsak mindenkinek ilyen szerződése lenne, sokkal könnyebb dolguk lenne.
2021. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!