Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen okot fogadnak el 5...

Milyen okot fogadnak el 5 éven belüli névváltásra?

Figyelt kérdés
Ha esetleg van itt olyan valaki akinek sikerült a névváltoztatás utáni 5 éven belül újabb nevet elővarázsolni hivatalosan,legyen szíves leirni,hogyan!(mástól is megköszönöm a választ!)

#névváltoztatás #kérelem #5 éven belüli névváltoztatás
2021. febr. 19. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"A törvény értelmében az előző névváltoztatás hatálybalépésétől számított 5 éven belül újabb névváltoztatás főszabály szerint nem engedélyezhető, csak különös méltánylást érdemlő körülmények fennállása esetén."


Mi lenne az indoklásod?

2021. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is erre lennék kíváncsi.Ugy gondolom,az én indoklásom nem elég erős az engedelyezteteshez(magánjellegű).
2021. febr. 19. 11:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik nevedet változtattad 5 éven belül és miért?
2021. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az egészet.Nem publikus a miértje.
2021. febr. 19. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bakker, névtelenül, anoním fórumon...?? Na mindegy, ha nem akarod, nem mondod el...


Ha csak szimplán tetszés alapon változtattál - és most meg más tetszene, ez nem fog menni.


Ha férjhezmenés, válás - na az lehet méltányos indok.


De teljesen jogos, hogy valaki ne váltogassa a neveit, mint az alsógyatyáját!


Csak nem valami bűnügyi ok van mögötte?

2021. febr. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem bűnügyi ok,hanem családi.Teljesen megértem,hogy ne váltogassa az ember minden nap,egyet értek veled.Ezért kértem a segítségeteket.Tetszésnek ehez nincsen köze,mert aki számít a ,,saját” nevemen szólít.Ez az okiratok miatt lenne szükséges.Köszönöm az eddigi válaszaidat.
2021. febr. 19. 11:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

No de ha egyszer már változtattál, akkor miért kell újra...?

Ha nem akartad viselni pl. az apád nevét - ez méltányolható, ha pl. bcs-t követett el ellened, v. ilyesmi...

De akkor a szabadon választott új neveddel most újra probléma van?

2021. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Amikor ezt a nevet megkaptam még nem dönthettem szabadon.Ebbe jobban nem szeretnék belebonyolódni
2021. febr. 19. 11:53
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valaki felveszi a férje nevét, aztán 5 éven belül elválik, az egy igen méltányolható ok... De hogy nem vagy képes kifejteni névtelenül hogy mi is a problémád, így biztos nem tudunk hasznos tanácsot adni.
2021. febr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!