Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért fontos a helyesírás...

Miért fontos a helyesírás ismerete?

Figyelt kérdés
2021. febr. 19. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Hogy ne tűnj butának.
2021. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Alapvetően könnyebb helyesen írt szöveget olvasni és értelmezni.

De az igazság, hogy egy egy hiba (mint itt ez is), nm igazán rontja az érthetőséget.


Aki egy hosszú érvelésnél a stilisztikai és helyesírási hibákba tud kötni, az nem a lényegre figyel.


Ugyanakkor vannak, akiket konkrétan pszichológiailag bántalmaztak és ezek a helyesírási hibákat nem képesek nem bántásnak venni. Ők a nyelvtannácik.

2021. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azon emberek körében, akik iskolázottak, a rossz helyesírás egy komoly jele annak, hogy a delikvens ostoba, iskolázatlan, képzetlen, egyszerű.

Vannak olyan munkakörök, ahol fontos a helyesírás, mert például ügyfél nem kaphat trehány módon összecsapott dokumentumot, hiszen azonnal elszáll a bizalma a cég iránt.

Nálunk például ha az önéletrajzod vagy a kísérőlevél helyesírási hibá(ka)t tartalmaz, azonnal megy a kukába. Igénytelenségről, felületességről, nemtörődömségről árulkodik, márpedig nálunk egy, a munkájára igénytelen kolléga túl nagy kockázatot jelent. Elírsz egy tizedesvesszőt, vagy elpötyögöd rendeléskor egy termék azonosítóját és tévesen rendelünk be valamit, az komoly kárt tud okozni. Ha arra is képtelen vagy, hogy az F7-et megnyomd mielőtt elküldöd az önéletrajzodat - ami a belépő egy új álláshoz -, akkor nálunk nincs helyed.

2021. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Hoyg mi si a krédes? mEN igzáan ertém.
2021. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 MSC-m van 4 éve senior fejlesztő mérnökként dolgozom. Küzdök a helyesírással. Sőt! Diszlexiám is van, de egy pöppet gyorsabban észreveszek összefüggéseket, amiket a velem együtt dolgozó 400 ember nem. Így bármennyire is fontos a helyesírás, valamiért mégis alkalmaznak.


Állításotok szerint én ostoba, iskolázatlan, képzetlen, egyszerű, buta vagyok.


Aki nem nézeti át mással, vagy helyesírási ellenőrzővel a CV-jét, hát azt azért igénytelen. De Sok állásban pontosan elég az igénytelen ember is.


Egyik helyen nekem ott csúszott el az interjú, hogy letegeztem a portást.

Megköszöntem azt, hogy ezt tudtomra adták és jeleztem, hogy ilyen helyen amúgy sem dolgoztam volna, úgyhogy ez a szelekció számomra kifejezetten hasznos volt.

2021. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem nézeti át mással, vagy helyesírási ellenőrzővel a CV-jét, hát azt azért igénytelen."

Erről beszélek.

2021. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2021. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
azért hogy amit írsz ne csak te értsed
2021. febr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Pontosan értem, amit írtál, pedig volt benne 4 helyesírási hiba is.
2021. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Szerintem nem 1-2 vesszőhibára gondoltak, hanem ennél jóval komolyabbakra, elég itt olvasgatni 10 percig, hogy az ember elkezdjen gondolkodni, hogy az illető "csak" lusta és trehány, vagy tényleg nem olvasott semmit soha életében a "fészen" és persze a gyakorin kívül.
2021. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!