Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen szempontokat kell...

Dzepettó kérdése:

Milyen szempontokat kell figyelembe vennem gitárvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, akusztikus gitárt szeretnék venni de nem nagyon értek hozzá, hogy miket kell néznem vásárlásnál.

2021. febr. 20. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyenes, síkban illeszkedő, gitár testéhez mérten pontosan merőleges nyak. A gitár nyakából minél alacsonyabban kiálló bundok (azok a fém "barázdák"). A húrok optimális távolsága - mind egymáshoz viszonyítva, mind a gitár nyakához viszonyítottan. Öblös, ám mégis csengő hang. Masszív, de kis léptékekben hangolható hangoló kulcsok, - ami azért jó, hogy amennyiben minőségi húrokat teszel a gitárra, akkor nem hangolódik el lépten-nyomon a gitár. Nem jó hír számodra, de egy valamire való gitárért komoly összeget elkérnek a hangszerboltban, - ezért érdemes lesz azt is a mérleg serpenyőjébe tenned, hogy mennyire akarsz komolyan zenélni. -Annak nem sok értelme, hogy megvegyél másfél millió forintért egy gitárt, amit két hónap után a sarokba állítva bízol a pókok jóindulatára.
2021. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Waff ***** válasza:

Vigyél magaddal egy hozzáertő embert, mert így teljesen "szűzen" nem fogsz tudni mit mihez viszonyítani. Megnézel pár videót a yt-on, van pár direkt ebben a témában magyar nyelven, kicsit tájékozottabb leszel .

Az első válaszoló javarészt hülyeségeket írt.


Pl egy használható videó:

[link]

2021. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Belépő szintű, fenyő előlapút keress! A hangja valószínűleg cserés húr megszólalás lesz. Méretekkel azt nézd, hogy kényelmesen bejárja a kezed, tehát ha kisebb a kezed, akkor van egy max nyakszélesség, ami fölé nem jó menni, ha meg vastag az ujjad, akkor értelemszerűen jó lenne egy minimális húrtávot megtartani. A helyedben használtat keresnék, lehetőleg árában, hogy ne sokat lehessen bukni rajta. Nyilván minél nagyobb büdzséből, minél kevésbé koppig belépő szintet.
2021. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lett volna azt leírnod, 2# választ beküldő emberke, hogy sok dologban vagy más véleményen, mint én, - nem ki előtt és mivel leszel több, ha következetesen lehülyézel másokat. Egyébiránt én magam is zenész voltam - még pedig nem is akár milyen. De ha neked ez okoz örömet, akkor élvezkedjél még azon, hogy másokat minden különösebb ok miatt sértegetsz. Inkognitóban még kulinárisabb lehet az élmény! Legyél boldog, - de ne is legyen több boldogságod az egész életedben!
2021. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mojjo ***** válasza:
Mennyit szánnál rá és milyen stílusú zenét játszanál?
2021. febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Waff ***** válasza:
83%

4@: senkit sem hülyéztem le, azt írtam hogy hülyeségeket írtál, mert egy tök kezdő semmit sem fog tudni értelmezni azokból a dolgokból amiket írtál... pl a "kis léptékben hangolható kulcsok, testhez teljesen merőleges nyak (mégis mivel mérnél le?) , gitár nyakából minél alacsonyabban kiálló bundok (??) stb..." teljesen értelmezhetetlen egy kezdőnek.

Viszont én nem kívánok neked semmi rosszat, légy jó :)

2021. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Amúgy az, hogy mennyire álljanak ki a gitár nyakából a bundok, teljesen szubjektív és játékstíkusfüggő. Van akinek az a jó, ha nagyon kiállnak, van, akinek az, ha nagyon nem, van, akinek valami a kettő között. Ezért léteznek vintage, medium, meg jumbo (sőt. super jumbo) bundok is. Általánosan kijelenteni olyasmit, hogy ez meg az a jó, nem lehet, és félrevezető. Valakinek, aki zenész volt, "nem is akármilyen", ezt pontosan tudnia kellene.
2021. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézz YouTube videókat a témában. Mivel kezdő vagy, nem kell tudnod, hogy milyen szempotokat kellene figyelembe venni. Nem vagy hangszerkészítő, csak akarsz egy jól használható, gondolom olcsó gitárt.


Tegyél fel arra vonatkozó kérdést, hogy az általad rászánt pénzből, ki mit ajánlana, linkelje be.

2021. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hangszerüzletben segíteni fognak. Ha kéz alól veszed azzal pedig úgy vágnak át ahogy akarod. (én tuti azt tenném veled) 😂 Jobb az ha személyesen bemész vagy rendelsz egy Cort-ot például.
2021. febr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!