Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Attól hogy nem olyan a genetik...

Attól hogy nem olyan a genetikám, lehetek még izmos ?

Figyelt kérdés

edzés közben mindig belegondolok hogy nem éri meg, mert úgyse leszek izmos, a szüleim se azok, és így néha olyan rossz, mert akkor nincs ami motivál.


Anyám is vékony, apukám is vékony, és én is az lettem sajnos:(


És a nagyszüleimet nem láttam soha, így őket nem tudom megnézni, hogy milyenek voltak.


175 centi magas vagyok, 58kg-val, remélem hogy legalább egy pici izomtömeget feltudok szedni azért:(


2021. febr. 23. 22:22
 1/1 anonim válasza:

Nem csak genetika kérdése. A szüleid sportoltak, végeztek fizikai munkát, amitől izmosodtak volna?


A korod is számít, mert sok srác nagyon vékony amiatt, hogy nem fejlett a mozgáskultúrája, nem volt lehetősége sportolni fiatalon. Van aki 19-23 évesen is vézna aztán egyszer csak elkezd férfiasodni. (Az edzés persze mindenképp segít.)


Az edzésformát jól meg kell választani - funkcionális edzéseket, kettlebellt, trx-et javaslom. (Lakatos Pétert érdemes talán követni facen, edző és biohacker.)


A táplálkozás és pihenés is fontos. Ha izmot akarsz magadra szedni, akkor rengeteget kell zabálni és sportolni és egy időre ez a mentális teljesítményed kárára is mehet, mert a testet lefoglalja az izomépítés és regeneráció. Az étel minősége is számít - jó minőségű fehérje, fehérjepor - hús, tojás mehet minden mennyiségben. Szénhidrátbevitel épp csak amennyi a kiegyensúlyozott emésztéshez kell. Az egészséges zsírbevitel is fontos: állati zsír, grassfed vaj fogyasztása - és a növényi olajak, margarinok kerülése jót tesz, utóbbiak gyulladáskeltőek és ronthatják a regenerációt.

Ökölszabály, hogy nem edzünk minden nap - egy edzésnap, egy pihenésnap. Ha nem hagysz pihenőidőt, nem fejlődnek jól az izmok és sérülések veszélye is inkább fennáll.


Sok sikert!

2021. febr. 24. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!