Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ATTACK ON TITAN, NO SPOILER!!!...

ATTACK ON TITAN, NO SPOILER!!! Még csak 1. Évad 13 Részénél tartok, de...?

Figyelt kérdés
Hallom, hogy lesz season 5 az éven, ez igaz?Nagyon tetszik nekem az Aot..és örülnék ha csinálnának befejező részt ugy ezáltal, nemtudom van-e.

2021. febr. 23. 23:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
10-es: Ez kinek szólt?
2021. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nincs season 5, erre már rájöttem utána.De ugye a 4 évad még nincs lezárva, akkor csak lesz még.Fösleges többet mondanom mert már felettem elmondták.Egyébként azóta már a 2. Évad 5 részénél tartok, azthiszem, mert csak úgy írom be hogy 30. Rész.
2021. febr. 24. 19:08
 13/27 2*Sü ***** válasza:
0%

> Nem olvasod a mangát, úgy érzem, úgyhogy ne okoskodj.


Miért releváns ez? Nem a manga írója dönti el, hogy hogyan és meddig adaptálják a művét.


> Tehát egy anime, ami gyakorlatilag eddig 100%-osan követte a mangát, szinte semennyire sem tért el tőle, majd hirtelen 4-5 rész alatt elkanyarodik valami teljesen más irányba, hogy írjanak valami original lezárást neki, annak ellenére, hogy ennek a 4-5 résznek a címe egyezik a mangafejezetekkel is... Ahha... Teljesen reális...


Az a gond, hogy de, teljesen reális. Arról, hogy egy filmet leforgatnak-e, egy sorozatból készül-e újabb évad, azt a producer dönti el, és ő pusztán anyagi megfontolások alapján dönt. Attól, hogy nem lenne fair félbehagyni lezáratlanul egy sorozatot, attól még rengeteg ilyenre van példa, jóval nagyobb kaliberű esetekben is. Hogy a nézők háborognak? Jogosan teszik, csak éppen a producert ez cseppet sem zavarja, ő vagy az előfizetőkből, vagy a reklámhirdetéseken keresztül a nézőszámból él, nem abból, hogy mi tetszik a nézőknek és mi nem. Láttam nem egy olyan sorozatot, aminek a végén még utalások is voltak a folytatásra, és mégis úgy kaszálták el ezeket, mint a pinty.


> Lesz Part 2. Ez szinte tény.


A „szinte tény” az nem tény. Számos sorozat és film esetén rajongók sokasága mondta meg a tutit, ami 100%-ig biztos, aztán nem úgy lett.


> Már csak a hivatalos bejelentésre kell várni, ami a 16. rész napján lesz


Meglehet, hogy még igazad is lesz. Hangsúlyozom: nem igazad van, hanem esetleg igazad lesz. Most még nincs. Jövőbeli eseményből a jelenben aligha lehet kiindulni. Ha objektívek akarunk maradni, akkor kizárólag a hivatalos bejelentésekre lehet hagyatkozni, de még az sem 100%-ig biztos, amit hivatalosan bejelentenek. Anno pl. a Wachowski testvérek úgy nyilatkoztak, hogy nem lesz a 3. rész után több Mátrix film, aztán tessék, hamarosan jön a 4. rész. Ja, az emberek néha meggondolják magukat.


Tehát ha objektívek akarunk lenni, akkor érdemes az *eddigi* hivatalos bejelentésekre hagyatkozni. Minden más spekuláció, ami vagy bejön, vagy nem. Ha valamiért ezidáig nem jelentették be hivatalosan, hogy az eddig ismerteken túl terveznek további epizódokat készíttetni, akkor az azt jelenti, hogy valamiért még nem született meg ez a döntés. Ennek ezerféle oka, pl. lehet, hogy a gyártóval vannak anyagi viták, jelet a manga írójával vannak jogviták, de a lényeg, hogy jelenleg a hivatalos az, hogy a 4. évad lesz az utolsó, illetve az, hogy a 4. évad jelenlegi ismereteink alapján 16 epizódból áll. Minden más spekuláció, találgatás, ami inkább tükrözi a rajongók vágyait és reményeit, mint a valós történéseket, így ezekre aligha lehet alapozni.

2021. febr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
93%

Továbbra is osztod az észt bármiféle releváns tudás nélkül :D


Figyu, ha original befejezése lenne, akkor már RÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉG eltért volna a mangától az anime. Ennyike.


"Nem a manga írója dönti el, hogy hogyan és meddig adaptálják a művét"


Csakhogy már az anime készítői is elmondták több interjúban, hogy végig adaptálni fogják :)))


"Ha valamiért ezidáig nem jelentették be hivatalosan, hogy az eddig ismerteken túl terveznek további epizódokat készíttetni, akkor az azt jelenti, hogy valamiért még nem született meg ez a döntés."


Nem pajtás, nem csak és kizárólag ezt jelenti. Hanem mondjuk azt, hogy még nem akarják a készítők orrunkra kötni, mert minek? Az is egy jó marketing stratégia, hogy visszatartják az infókat.


Amit a harmadik évadról írsz sem igaz, nem hirtelen döntöttek arról, hogy csúsztatják a második felét az évadnak. Tudod a csatorna honlapján úgy 1 hónappal előre meg lehet nézni a tv műsort, és biza a 3. évad 12. része után nem szerepelt rész ott sem. Azaz már legalább 1 hónappal korábban el volt döntve, hogy a Part 2 máskor lesz leadva, de valószínűleg még korábban, ugyanis egy csatornának tudnia kell jó előre, hogy az idősávokat hogyan töltik fel. És lám, mégis csak a 12. rész után közölték hivatalosan, hogy a folytatás egy fél év múlv jön. Ha úgy lenne amit írsz, hogy erről hirtelen döntöttek, akkor lett volna egy jó kis hirtelen jött műsorváltozás. De nem jött.


Az a te bajod szerintem, hogy te Japánt meg az animeipart Hollywood-hoz hasonlítod (legalábbis eléggé feltűnő, hogy rendre hollywoodi példákkal jössz).


Egyébként csak közlöm, hogy az AoT perpillanat népszerűbb az USA-ban a streamingeken, mint bármely más nyugati sorozat, de ja, biztos a producer majd úgy dönt, hogy levágja az aranytojást tojó tyúkot :))))


Már régesrég megszületett valószínűleg a folytatásról a döntés, csak még nem árulták el nekünk, pont úgy mint a harmadik évad esetén. Ha te komolyan elhiszed, hogy az ilyesmikről csak úgy hirtelen döntenek, akkor komoly baj van a fejedben.

2021. febr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
23%
De jót fogok röhögni a vergődéseden, mikor kiderül, hogy a spekuláció az is marad :)
2021. febr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
10, 15: Továbbra is szeretném tudni, hogy ez kinek szól?
2021. febr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
23%
Szerinted Süsünek, aki tények alapján tesz megállapításokat, vagy neked, aki random netről vadászott kvázi pletykákkal von le messzemenő következtetéseket? Nem is beszélve arról, hogy a hozzászolásaim kiét követik...
2021. febr. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 2*Sü ***** válasza:
0%

> Továbbra is osztod az észt bármiféle releváns tudás nélkül


Elnézést, de én hivatalos bejelentésekre alapozom azt, amit leírtam. Nem az észt osztom, hanem azt, amit tényszerűen tudni lehet. Te mire alapozod azt, amit leírsz? Pusztán a saját – amúgy egyébként logikusnak tűnő – feltételezéseidre. Én meg már annyi nagyon logikus feltételezést láttam nem beigazolódni, hogy nem tartom ezeket sokra. De ezek itt és most még akkor is csak feltételezések, ha esetleg a jövőben igazolódnak is.


> Csakhogy már az anime készítői is elmondták több interjúban, hogy végig adaptálni fogják.


És ki fogja ezt finanszírozni? Mert az anime tényleges készítő a producertől, a jogtulajdonostól kapnak felkérést, velük kötnek szerződést. Még ha puszta rajongásból ingyen és bérmentve folytatnák az animére adaptálását a mangának, a jogok nem náluk vannak.


> Az is egy jó marketing stratégia, hogy visszatartják az infókat.


Nem tudom, jobban belegondolva sem tudom, hogy ez miért jó marketing stratégia, ez hogyan fog több pénzt, nagyobb nézettséget hozni. Mindenesetre akkor is csak feltételezés ezeknek az még nem nyilvánosságra hozott „információknak” a létezése.


> Amit a harmadik évadról írsz sem igaz, nem hirtelen döntöttek arról, hogy csúsztatják a második felét az évadnak.


Sehol nem írtam, hogy hirtelen döntöttek róla. Azt írtam, hogy még mielőtt legyártották volna a teljes évadot, elkezdték sugározni az első epizódokat. Viszont később látszott, hogy a tényleges gyártás nem halad úgy, hogy a tervezett időben leadható legyen az évad. Nyilván ezt már hónapokkal a kényszerszünet előtt lehetett látni.


> Az a te bajod szerintem, hogy te Japánt meg az animeipart Hollywood-hoz hasonlítod


Nem hasonlítom hozzá, de olyan téren tényleg van hasonlóság, hogy a tartalomgyártás Japában is, meg Hollywood-ban is piaci alapon történik, egy-egy tartalom sorsát a bevétel és a kiadás fogja meghatározni.


> Egyébként csak közlöm, hogy az AoT perpillanat népszerűbb az USA-ban a streamingeken, mint bármely más nyugati sorozat, de ja, biztos a producer majd úgy dönt, hogy levágja az aranytojást tojó tyúkot


A népszerűség, illetve a bevétel a mérleg egyik serpenyője. Az aranytojást tojó tyúkot nem annyira irracionális levágni, ha amúgy gyémántot eszik. Pl. nem tudjuk, hogy pl. a manga készítője milyen ellentételezés árán adja át az adaptálás jogát, vagy a gyártást végző stúdió milyen árat követel a készítésért. Az azért nem túl jó jel egy sorozat életében, ha menet közben változik a gyártást végző stúdió.


Amúgy a nagy népszerűségen is megvan a maga hátránya. Pl. anno az Agymenők (The Big Bang Theory) is majdnem azért ért véget idejekorán, mert a nagy népszerűség miatt a színészek magasabb gázsit követeltek.


Az, hogy valami népszerű, attól még ott a másik oldal, a kiadások, a szerződések, a jogtulajdonnal való üzletelések, stb… Simán elképzelhető, hogy azért akarják lekerekíteni a sorozatot, mert el akarják adni jó pénzért a licenszjogokat. Aztán, hogy az azt megvásárló cég mit csinál a sorozattal, rebootolja, élőszereplős filmet gyárt belőle, spin-offot készít, az már az ő döntése lesz.


De ezek részemről is csak felvetések, a hivatalos forrásokból pusztán annyi derül ki, hogy a 4. évad az utolsó, és nem tudunk olyan okot, amiért ezt 1. és 2. részre kellene bontani. Ennyit *tudunk*. Minden más csak feltételezés, vágy, remény, óhaj, vélemény, találgatás, spekuláció, de nem tény és nem információ.


> Ha te komolyan elhiszed, hogy


Nem hiszek én semmit. Egyszerűen csak azt tolmácsolom, amit a hivatalos forrásokból tudni lehet, az meg nem hit és nem vélemény kérdése. Minden más viszont feltételezés.

2021. febr. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
93%

17: Jah, hát akkor vergődjél nyugodtan 😃 nagyon kíváncsi leszek, mit szólsz majd a folytatás bejelentésekor :DD már várom a március végét :D


Süsü tények alapján írogat? Aki csak felnézett egy wiki oldalra (ami nem épp a leghitelesebb forrás), de egyébként meg kbé gőze nincs róla, mi folyik az Attack on Titan körül (meg úgy az animeipar helyzetével sincs tisztában, legalábbis teljesen értelmetlenül Hollywoodhoz hasonlítja). Ezzel szemben én napi szinten követem az anime készülésével kapcsolatos híreket :D de ja, biztos ő a hitelesebb, aki okosnak tűnve leírja, hogy mi hogy megy a háttérben. Mintha annyira tisztában lenne vele :D Na lássuk azokat a "tényeket":


"Mikor eltervezték a harmadik évadot eleve 20+n epizódot terveztek."


Ez egy feltételezés, nem tény. Soha nem jelentették be előre az epizódszámot. Nem tudjuk mennyit terveztek. Megjegyzem, a Final Seasonhöz se jelentették be a 16 epizódot, ezt pusztán csak a csatorna műsorából lehet látni, hogy nincs tovább a műsoron.


"Bár a pontos okokat nem találtam meg, de ha jól látom, itt is ezt történt, nemes egyszerűséggel az epizódok vetítése során látszott, hogy az epizódok nemfognak olyan ütemben elkészülni, mint ahogy sugározni tervezték őket, így kényszerűségből a 12. epizód után azt mondták, hogy akkor most jön egy szünet"


Így tehát ez is pusztán csak egy feltételezés. Ráadásul ebből is látszik, hogy egy döntést, amit már JÓÓÓVAL korábban meghoztak, szintén csak az utolsó pillanatban jelebtettek be, tehát az a feltételezés, miszerint ha még nem jelentettek be folytatást, akkor nem is született még ilyen döntés, hamis.


Egyébként, ami szintén egyértelműen mutatja, hogy több epizódban gondolkodnak, az az előzetes, ami egy rakás olyan jelenetet tartalmaz, ami már benne se lesz ebben a 16 részben.


Ami megint mutatja, hogy lesz Part 2, és hogy ez már el van döntve, sőt, hogy már ősszel el volt, azok pl. az említett Tweet-ek. Meg, hogy a japán netflix Part 1-nek nevezi.


Már rég el van ez döntve, csak még nem közölték. Pont úgy, mint a 3. évadnál. Pont úgy, mint bármi más franchise-nál. Pl. ahogy Ewan McGregor-nak 3 éven keresztül hazudnia kellett arról, hogy visszatér-e Obi-Wanként.


Attól még, hogy valamit nem kötöttek az orrunkra, az nem jelenti azt, hogy nem született még meg a döntés már jóval korábban.


Szerintem ne okoskodjatok, és ne pofázzatok bele olyan dolgokba, amit nem követtek nyomon, és így nem is láttok bele a készülési folyamatba.

2021. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Jééé! Csak nem nekem lett igazam? Ma ment le a 16. rész, és bejelentették rögtön utána, hogy télen folytatódik a Final Season.


https://www.youtube.com/watch?v=d0sL9asAgWc


[link]


Remélem ez egy jó lecke volt "2*Sü"-nek és a másik válaszolónak, és megtanulták, hogy nem kell beleokoskodni olyan témákba, amivel nem vagyunk képben.

2021. márc. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!