Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » ATTACK ON TITAN, NO SPOILER!!!...

ATTACK ON TITAN, NO SPOILER!!! Még csak 1. Évad 13 Részénél tartok, de...?

Figyelt kérdés
Hallom, hogy lesz season 5 az éven, ez igaz?Nagyon tetszik nekem az Aot..és örülnék ha csinálnának befejező részt ugy ezáltal, nemtudom van-e.

2021. febr. 23. 23:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Érdekes, most nagyon mélyen hallgat a két okoskodó :D
2021. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 2*Sü ***** válasza:

> Remélem ez egy jó lecke volt "2*Sü"-nek


Jó lecke volt. Megtanultam, hogy vannak, akiknek hiába próbálják megmagyarázni, hogy mi a különbség az információ és a spekuláció között, a tény és a vélemény között, képtelen felfogni, hogy miről is szól a vita. :-)


> Csak nem nekem lett igazam?


Lásd a #13-as válaszom végét. Az, ami március 28-tól hivatalos információnak tekinthető, az attól még március 28. előtt továbbra is csak spekuláció marad.

2021. márc. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Nincs part 2. A 4. évad 16 epizódjából adásba került már 11. Part 2 maximum akkor lesz, ha valamilyen rendkívüli ok miatt el kell halasztani a maradék 5 epizód sugárzását. Akkor esetleg lesz part 2, de több epizód nem, mint amiről most tudni lehet."


Igen, itt valóban tényeket csepegtetsz... JA, NEM :D csak magabiztosan kijelentesz egy ordas nagy baromságot. Gőzöd nincs se az AoT-ról, se pedig az animeipar működéséről.


Már rég el volt döntve, hogy lesz Part 2, csak te nem néztél utána elég infónak. Csűrheted csavarhatod, de ennyi a történet. Ne nyilvánulj meg olyan témában legközelebb, amiben nem vagy képben.


Soha nem lett amúgy hivatalosan bejelentve, hogy 16 részből állna az utolsó évad (erre a téves infóra húztad fel az egész érvrendszered), csak a csatorna műsorából lehetett látni, hogy a 16. rész után szünet jön.

2021. márc. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 2*Sü ***** válasza:

> Igen, itt valóban tényeket csepegtetsz


Igen, mikor a választ írtam, hivatalos oldalon nem volt szó part 2-ről. Én legalábbis sehol nem találkoztam ilyen közleménnyel.


> Már rég el volt döntve, hogy lesz Part 2, csak te nem néztél utána elég infónak.


Valahogy mégsem linkelted be, hogy hol lelhető fel ez az információ. Te nem ezt írtad, hanem azt, hogy szerinted mi logikus, mi a véleményed a dologról. Ami amúgy elfért volna, mondhattad volna azt, hogy „igen, amit hivatalosan tudni lehet, az az, amit 2*Sü leírt, én viszont azt gondolom/sejtem…, nekem az a véleményem/meglátásom, stb…”. Az úgy teljesen oké lett volna. A gond nem ez, hanem az, hogy te véleményt állítottál be tényként, és nem túl udvarias hangnemben hülyeségnek nevezted azt, ami a hivatalos információkból kiolvasható.


De tartok tőle, hogy ha eddig nem értetted, hogy mi a probléma a válaszoddal, akkor ezután sem fogod.

2021. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Igen, mikor a választ írtam, hivatalos oldalon nem volt szó part 2-ről"


A wikipédia nem hivatalos oldal.


"Én legalábbis sehol nem találkoztam ilyen közleménnyel."


Mivel nem jelentették azt be. Vannak animék, ahol előre bejelentik, hogy hány részre osztanak egy évadot, és azok hány részesek lesznek, az AoT sosem csinálta ezt, a harmadik évadnál sem, ami szintén 2 részre lett osztva. Ezúttal se jelentettek be sem epizódszámot (úgy látszik, hogy ezt még mindig nem fogtad fel), sem pedig, hogy hány részre lesz osztva.


"Valahogy mégsem linkelted be, hogy hol lelhető fel ez az információ"


Én hoztam neked számos hivatalos forrásból származó infót (Netflix, a készítők nyilatkozatai, a hangmérnök epizódlistája), ami egyértelműen utalt a Part 2 létezésére, te csak lesöpörted őket az asztalról. Oké, azt aláírom, hogy ezeket nem linkeltem be, de bocs már, hogy nem volt kedvem ezer éves, csak japán nyelven elérhető híreket a készülési folyamatról visszakeresni, amelyeket a legtöbb angol nyelvű híroldal le sem hoz egy japán sorozatról, a wikipédiáról meg nem is beszélve.


Gondolom azt sem tudod, hogy eredetileg októberben indult volna az évad (fenn is volt a csatorna honlapján még nyáron ez, utána miután el kellett a kezdést halasztani, eltűnt), és a csúszás miatt osztódott ketté az évad. Japánban az év animeszezonokra van osztva (téli, tavaszi, nyári, őszi), mindegyik 3 hónapos, és a csatornák is ez alapján adják el az idősávjaikat. Emiatt a tévére készülő animék legnagyobb hányada januárban, áprilisban, júliusban, vagy októberben kezdődik. A sztenderd epizódszám egy szezonra pedig 12 rész (+/-1, +/-2). Ezért általában egy anime epizódszáma ennek valamelyik többszöröse körül van. Na mármost ebbe az általad valamiért tényként kezelt 16 rész (ami soha nem lett bejelentve) sehogy nem illik bele, meg a decemberi kezdés sem. Ezért, ha egy kicsit is ismernéd az animeipart, itt fel kellett volna, hogy tűnjön, valami nem stimmel. Az AoT prodocerei 2 szezonnyi időt vásároltak az NHK csatornán (2020 ősz, 2021 tél) és bele is fért volna az egész évad (26 epizódra való idő ez a két szezon, ha jól számoltam). De mivel az októberi kezdést csúsztatni kellett decemberre valamilyen ok miatt, csak 16 részt tudtak leadni a rendelkezésre álló időben (a következő szezonokra az idősávot már megvásárolta egy másik anime csapata).


"te véleményt állítottál be tényként"


Kettőnk közül te csináltál ilyet egyedül.

2021. márc. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
De lesz part 2, télen fog jönni
2021. márc. 31. 13:15
 27/27 anonim ***** válasza:
Én tudom, Süsü állította váltig, hogy nem lesz, csak ha el kell halasztani a maradék 5 részt :D
2021. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!