Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normális, hogy mielőtt egy...

Normális, hogy mielőtt egy nagyobb összegű dolgot veszek meg, hiába vágytam rá rég óta még is nagyon elgondolkodom rajta, hogy biztos akarom-e mert utána megint nulláról indulok?

Figyelt kérdés

Szóval van egy dolog amire gyűjtök és a nagyobb összegű dolgokra elég sokáig kell spórolni mert keveset keresek. Mikor viszont megvan a pénz nagyon elgondolkodom rajta, hogy szeretném-e biztosan, hiába tudom, hogy nem véletlenül gyüjtöttem rá, és nagyon szeretném is.

Ez másnál is így szokott lenni, hogy az utolsó pillanatban még nagyon elgondolkodik rajta?

Nekem ha egy nagyobb összeget kiadok és megvettem amire spóroltam utána megint a nulláról indulok. Ez normális?



2021. febr. 24. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, hogy mi az.
2021. febr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Hát nálam pont így volt a kocsi.

De én jelenleg tudok élni nélküle, ha újra nélkülözhetetlen lesz, gyűjtők rá újra.

2021. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 13 éve kiadtam az első valamire való autómra 2 millió forintot az fájdalmas volt.

Egy kis papirkoteg... egy semmi... nulla.... de tudtam hogy azért mennyit szenvedtem kínlódtam... borzalmas volt.

Én úgy állok hozzá ma már hogy a pénz egy eszköz... az emberek túlságosan is tisztelik a pénzt... pedig nem szabad. Csak egy szintig....

2021. febr. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megvettem az első lakásomat, akkor bennem is volt egy olyan érzés, hogy nincstelen lettem, de közbe meg tudtam, hogy a pénznek önmagában nincs értelme, olyan dolgokat kell venni, amik minimum tartják az értéküket, még jobb, ha még emelkedik is. 5 év alatt a háromszorosára nőtt az értéke, és vettem egy házat. Autóra nincs értelme nagy összeget kiadni, ha nem keresel jól, mert az pénzkidobás. Autóra azt mondják, hogy 3-6 havi fizetésed értékét érdemes maximum kiadni. Hitelre autót venni pedig a világ legbutább dolgai közé tartozik.

Szóval attól függ mire adod ki a sok pénzt, ha befektetés, akkor tök jó, ha nem, akkor érdemes elgondolkodni, hogy valóban kell-e, vagy csak a szomszédnak meg a haveroknak akarsz villogni vele.

2021. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Autóra azt mondják, hogy 3-6 havi fizetésed értékét érdemes maximum kiadni. "

Mondanak egyéb cifra dolgokat is.....:))))

Ha ez igy lenne magyaroroszagon mindenki ezeréves swifttel róná az utakat.... dejólenne tényleg

2021. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért nincs senkinek egy kanyi vasa sem, mert a gyári melós fizetéséből lerohadt BMW-ket vesznek, hogy menőnek tűnjenek a többi melósnak. :)
2021. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!