Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem fér be a postaládába a...

Ha nem fér be a postaládába a csomagom a postás köteles felhozni nekem?

Figyelt kérdés
Kb 3 hetes voltam a kisfiammal itthon,császárral szültem,4.en lakom,nincs lift.A csomag amit kaptam nem fért be a postaládámba,felcsöngetett a postás hogy nem fér be,menjek le.Én mondtam hogy egyedül vagyok a gyerekkel(tél is volt),azt mondta flegmán hogy hát tedd be a gyereket az ágyba!Milyen postás az ilyen(nő-gyereke is van),eleve császárral fasza megmászni a negyediket másrészt fél percre sem szivesen hagyja ott a 3 hetes gyerekét az ember.Mivel fontos volt "ezerrel mentem le meg vissza"Sehol sem találom hogy köteles lenne -e ilyen esetben(ha nem fér be a postaládába a csomag) kézbesíteni nekem!Hihetetlen milyen emberek vannak még ilyen estben sem segítenek.Azt is elhiszem hogy sokat rohangálnak,de azért jó lett volna ha felhozza,persze a borravalónak sosem mondott nemet,ezután sem fog mert tőlem egy forintot nem kap már!
2008. dec. 3. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

egyrészt igazad van, másrészt meg ő ezt a történetet nem hiszem, hogy ismerné.


Meg, nézd a túloldalról. Ha neked felviszi, akkor másoknak miért ne kellene felvinnie? Akkor meg rohangászhatna fel alá megállás nélkül, lógna a bele (amúgyse egy pihentető szakma), a fél körzet meg szidná, hogy miért olyan későn ér csak oda.


Ez van.

2008. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudta hogy mi a szitu ezért is vagyok mérges ,és nem igazán szokot sietni mert előtte jó sokáig meg is állt velem beszélgetni a drága!Úgyhogy emberség nem volt benne!

Én elhiszem hogy sokat kell rohangálnia!De egyszer megtehette volna!És nem hiszem hogy más azt nézné hogy hozzám most ajánlottat hozott-e vagy sem!

A szabályzatra lennék kiváncsi hogy ha nem fér be mi a teendője,nem akarok én panszt tenni,hisz senkinek nem akarok én rosszat a mai világba amikor millióan maradnak munka nélkül,pusztán kiváncsi vagyok joggal mérgelődöm-e!

2008. dec. 3. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Mi kertes házban lakunk, de itt azt szokták, hogy ha nem fér be vagy lusta betenni a postaládába vagy fél a kutyától, ami amúgy nem is tudná megharapni akkor ledobja a kapu mellé és ennyi. Aztán ha ellopják mindenki mossa kezeit.

Szar az egész, úgy ahogy van.

Szerintem nem köteles felvinni, igazából erre nem hiszem h lenne jogszabály, ha nem fér be a csomag. Ezek amolyan különleges helyzetek, ilyenkor mindenki oldja meg úgy ahogy tudja.

Véleményem szerint viszont most az egyszer felszaladhatott volna vele, vagy megbeszélitek hogy beadja máshoz vagy nem tudom, ott hagyja lent te meg felhívsz valakit (szomszédot) hogy hozza már fel legyen szíves.

Én biztos felvittem volna, ha kell átkozódva is közben :)))

2008. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát igen!Mi magunkból indulunk ki,és dühíti az embert hogy én segítek akinek tudok más meg magasból lesz.. az egészet.Na mindegy!Ilyen világot élünk!

Köszi a választ!Hát igen különleges helyzet igazad van tuti nincs ilyen szabály! :-))

2008. dec. 3. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Igen, vannak akik egyszerűen képtelenek megengedni maguknak az ilyen magatartást és segítőkész emberek.

Leégne a pofám, ha rávágnék egy olyat, hogy: rakd le a gyereket bmeg és gyere le na csá én elmentem. Nem tudnám otthagyni a csomagot, mert van felelősségérzetem.

Ha nem esne jól és utálom is a lépcsőket akkor is felvinném most abba a 3 percbe nem halok bele. Akkor is, ha idegesíteni.


Mellesleg szerintem akik az ilyen szabályokat alkotják semmit nem tudnak az életről, mert sok gyakori esetre nincs feljegyezve semmi. Máskor meg olyan képtelen szabályok vannak, hogy mindenki átkozza őket, be se lehet tartani.

Na mindegy úgyse változik meg... remélem máskor kedvesebb postást fogsz ki :)

2008. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csomagot a "leveles" kézbesítő nem visz.. Úgyhogy az max nagyalakú ajánlott levél lehetett.Ennek a max mérete annyi lehet,hogy a három kiterjedés nem haladja meg a 90centit. Ezt elvileg ki kell vinni. De ha felviszi neked az emeletre,addig neki a többi küldeményt el kell zárnia,a bringában nem lehet őrizetlenül.. És ha még van pár ilyen nagy levele,meg több szatyor szórólap,sima levél,stb,azt cipelje fel magával az emeletre?Nem nagyon gondolta végig ezt a Posta,úgyhogy gyakorlatilag nem kell felvinnie.

Ha meg csomagkézbesítő volt,neki azt hiszem fel kell vinnie.

2009. márc. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!