Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bélelt kémény nem működik, mi...

Bélelt kémény nem működik, mi lehet az oka? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Tavaly bélelték a kéményemet. Fafűtéses cserépkályhám van. Egész télen remekül működött. Most, hogy kicsit enyhült az idő, négy napig nem fűtöttem. Kihűltek a vastag falak, most ismét be akartam gyújtani, de ömlik kifele a sűrű, fehér füst.

2021. márc. 1. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
..lehet, bele esett egy madár, és eldugította! Próbálj egy tükörrel bele nézni. Persze, csak akkor, ha egyenes a kéményed.
2021. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem egyenes. Nem esett bele madár. Dőlt belőle a fehér füst.

Kinyitottam a kamil ajtót, hogy egy égő újsággal huzatot csinálok, de persze szembesültem, hogy ez a régi módszer már nem megy, hiszen ott a fém cső.

Hát bezártam az ajtót. Aztán, úgy éjfél felé érzem, hogy langyos a kályha. Mégis beindult.

Lehet, hogy a napközbeni meleg levegő hatására kap egy meleglevegő dugót?

Nem vagyok szakember, de valami ilyesmire következtettem.

2021. márc. 2. 15:19
 3/3 Enigma-108 ***** válasza:

T. Kérdező!

Igen, jól sejtetted létezik a légdugó-nak nevezett jelenség, ami gyakorlatilag egy forditott huzat. Miért? Figyeld meg a hőmérsékleti viszonyokat !

Alapeset : szobában melegebb, tetőn kívül hideg van. A "melegebb felfelé száll" elve működik.

Problémás eset: kisüt a Nap, átmeneti idő van. A kéményfej melegebb lehet mint a falazat és/vagy a szoba.

Tudni érdemes, hogy maga a cserépkályha eleve nagyon huzatérzékeny, áramlási ellenállása több mint 10 szerese bármi másnak. A légdugót, újságpapírral lehet kihajtani, a Kéményből, majd a kályhából és utána gyújtasz be!

A bélelés nem ok arra hogy ne legyen kamin nyílásod. Ez furcsán hangzik...kivitelezési hibának.

Üdv egy ex kéményes

2021. márc. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!