Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Édesanyám nevén van a ház,...

Édesanyám nevén van a ház, nélküle nem tudok intézkedni.Ő már 81 éves nem mozdul ki itthonról,ezért át íratjuk az én nevemre a házat és mindent.Mi a módja? Mindenképp kell hozzá ügyvéd? Hol, és hogyan kezdjek hozzá? Üdv. Piroska

Figyelt kérdés

#ház gyermek nevére íratás
2021. márc. 5. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Legcélszerűbb, ha ajándékozási szerződést írtok ill. ha nem vagy jártas jogi dolgokban, akkor írassatok jogásszal, pl. közjegyzővel (vele célszerűbb). Jutalom fejében ő általában elintéz mindent (tulajdoni lap beszerzése, de ezt magad is kikérheted az illetékes Földhivatalban). Ám jobb, ha a jogászra bízol mindent. Szükségesek a személyi adatok megadása a jogász részére a személyi és lakcímkártya felmutatásával. Ha édesanyád nem tud kimozdulni otthonról (autóval, taxival sem?), akkor kérjétek meg a jogászt, hogy jöjjön el hozzátok és hitelesítse édesanyád aláírását. Testvéreid nincsenek? Ha vannak - nem lesz harag emiatt?

Ha hitelesítve van az ajándékozó (édesanyád ) aláírása ( a Tiedet nem kell hitelesíteni), akkor a jogász mindent elintéz. Az aláíráshitelesítést maga a jogász nem teheti meg, ezért jobb egyenesen mindent közjegyzővel intéztetni (ahogy fentebb írtam), mert ő hitelesíthet is.

Utána semmi gondotok nincs, kapsz egy tulajdoni lapot a Fölhivatalban való jóváhagyás után.

2021. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mégegy ekkora baromságot amit egyes írt...

Kérdező. Mi az amit nem tudsz "intézkedni" nélküle?

2021. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2,

Te el tudsz járni benne, tehát nem is írtál ki ilyen kérdést. A kérdező pedig tanácsot kért - megírtam neki.

Nem vagyok jogász, de munkakörömből kifolyólag életemben biztosan több szerződést írtam (adásvételi, ajándékozási, vagyonmegosztási), mint a havi fizetésed négyzetgyöke.

Írd meg, hogy miben tévedtem, mit írtam tévesen, miben vezettem félre a kérdezőt.

2021. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Mire fol iratnad at a tulajdon jogot a sajat nevedre? Majd megoroklod a vagyont ha eljott az ideje!


Jelenleg az ugyek intezesehez eleg ha meghatalmazast kapsz. Nincs szukseged a tulajdonjogra … persze ha valami hatso szandekaid vannak? Ezt neked kell tudnod ...

2021. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Semmiféle hátsó szándékom nincs, a feltételezés is sértő. Egyedül élünk ketten, Anyám 81 éves, én meg 62 éves vagyok. Testvérem nincs, nem várom, hogy meg haljon. Mennyi rossz indulatú ember van...! Évek óta mindent én intézek, pl. telefonon sem lehet a nevében intézkedni, mert kérik őt személyesen, de nem is értem, hogy miért nekem kell magyarázkodnom. Köszönöm a válaszokat.
2021. márc. 5. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

És nem tudod oda adni neki a telefont, ha őt kérik?

Még mindig nem tudjuk, hogy mit akarsz intézni helyette.

Nincs rosszindulatúság, te nem tudsz rendesen kérdezni.

2021. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem tudok kérdezni, de oda tudom adni a telefont, viszont sokszor azt sem tudja, miről van szó. Gondolom az idős kori demencia meg van ugye? Elég nekem egyedül intézni mindent. Apám meghalt, férjem meghalt, testvérem nincs, a gyerekeimet nem akarom terhelni, mert ők is élik az életüket. Köszönöm a válaszokat! Szép napot!!
2021. márc. 6. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!