Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy kitől...

Honnan tudom hogy kitől örököltem a géneimet?

Figyelt kérdés
Már nagyon rég gondolkodom ezen. Anyám világos (szőkés) hajszínnel rendelkezik, apám és az ő testvére barna. Az én hajam szőke. Apám alacsony 170 cm körül van, én 183 cm vagyok. Arcra nem tudom magam belőni, igazából szerintem egyikőjükre sem, hanem valamelyikük felmenőjére hasonlíthatok, de ezt már nem tudhatom, mert sajnos meghaltak. Hogy tudhatom meg? Kérdeztem őket, azt válaszolták, hogy arcra senkire nem hasonlítok a családból. Kis koromban inkább az anyai nagyapámra hasonlítottam a szüleim szerint, aztán az anyai nagybátyámra, most meg talán inkább az apai nagybátyámra, bár nem nevezném hasonlóságnak, inkább viselkedésben hajazol rá(már ha ez számít valamit).

2021. márc. 9. 02:40
 1/9 anonim válasza:
26%
Én apád helyében végeznék egy apaságit.
2021. márc. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Én a dédnagymamámra hasonlítok (anyai ágon). Persze még nem láttam róla képet, de mindenki azt mondta, hogy rá hasonlítok.
2021. márc. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Géneket csak és kizárólag a szülőktől tudsz örökölni.

Csak tudod vannak recesszív gének. Pl ha egy ember hordozza a barna és a kék szemért felelős gént is, akkor barna lesz a szeme. Viszont ha a párja is hordozza a kékért felelőst és a gyerek mindkettejüktől a kéket örökli, akkor kék lesz a szeme, hiába, hogy mindkét szülőnek barna.


Öröklődésnél elkülönítjük egymástól a fenotípust és a genotípust.

Fenotípus - fizikai megjelenés

Genotípus - a hordozott gének összessége (amelyekből jön a fizikai megjelenés)


A HERC2 és a Gey a gének, az utolsó oszlop meg az a szemszín (A barna a legdominánsabb, ha az ott van a HERC2 alatt, akkor barna lesz a szemszín. Ha csak zöld és kék van, akkor zöld lesz, mert a kékhez képest domináns. Kék szem meg csak akkor lesz, ha minden kék, mert az a legrecesszívebb.):

[link]

2021. márc. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

2-es: ha én lennék az anya, és a gyerekem apja apasági tesztet akarnak csinálni, akkor ez lenne az a pont, amikor elválok töle!

És nem azért, amit te a beteg agyaddal gondolsz, hogy más lehet a gyerek apja, hanem azért, mert számomra egy kapcsolatban a legeslegfontosabb a feltétel nélküli bizalom. HA a párom megkérdöjelezi a becsületességemet, az annyit jelent, hogy nem bízik bennem, ettöl kezdve a kapcsolatnak semmi, de semmi értelme vagy jövöje sincs.


Kérdezö: sok ösöd tulajonságai keverednek benned, nem feltétlen egy valakire hasonlítasz, örökölheted valakitöla hajszinedet, mástól az arcfomádat, megint más valakitöl a szemed-szád alakját, színét. Emellett rengeteg esetben ahogy idösödik valaki, másmilyen lesz a kinézete, sokan kiskorukban az egyik szülöre hasonlítanak inkább, késöbb meg a másik jön jobban elö.

2021. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
53%
4-es: Hát akkor válás lenne a vége. :D
2021. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de akkor jobban járok, mint azzal, hogy egy ostoba alakkal éljek együtt.
2021. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem van szerencsém ismerni a távolabbi rokonaimat is, a másodunokatestvéreim nagy része is a közelben él. Pár évente vannak találkozóink, illetve van egy csomó régi kép az idősebbek fiatal koráról és azokról, akik már nem élnek.

Van egy másodunokatestvérem, akivel a vonásaink szinte teljesen egyformák, csak neki szőke haja van és kék szeme, nekem pedig természetes, hamvas fekete, a szemem pedig zöld.

Amióta az én hajam is szőkére van festve, nem egy ember kevert össze minket.

Alapvetően a nagymamámra és az ő családjára hasonlítok. Arról az oldalról szinte mindenkiben találok egy kis hasonlóságot az én arcommal, alkatommal, magasságommal összevetve.

A sötét hajamat és az “egészségtelenül világos” bőrömet viszont a másik, bajor nagymamámtól örököltem.

2021. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kiköpött dédi vagyok. :D a szemöldök formámtól kezdve testalkattól minden.
2021. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
...génjeimet...
2021. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!