Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Másfél hónapja halt meg a...

Kyle_01 kérdése:

Másfél hónapja halt meg a mostohaapám. Állítólag volt végrendelete közjegyzőnél, és hagyott rám ingatlant. Mikor és honnan kéne megtudnom, hogy örököltem? Mert még semmiféle értesítést nem kaptam sehonnan.

Figyelt kérdés

2020. szept. 15. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha benne vagy a végrendeletben, a közjegyző hivatalból értesít.

Részvétem.

2020. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

a hagyatéki eljárás úgy van, hogy a területileg illetékes jegyző (nem a közjegyző) megcsinálja a hagyatéki leltárt és ezt küldik meg a közjegyzőnek.

a hagyatéki leltárba be kell venni minden ingatlant, ingóságot, értékpapírt, bankszámlát, stb.

mi az első esetben hagytuk hd csinálják meg, aztán még 3x vissza kellett menni, mert hol ez hiányzott, hol az. Úgyhogy a következő halálesetnél már mi magunk megcsináltuk itthon a listát és elvittük a polgármesteri hivatalba és azt továbbították a hivatalos úton.

ezt akkor is meg kell csinálni ha van végrendelet.

aztán a halál után kb 5-6-7-8 hónappal fog jönni a közjegyzőtől idézés a hagyatéki tárgyalásra.

a hagyatáki tárgyaláson ismertetik a végrendeletet és azt ami nem került be a végrendeletbe a törvényes öröklés rendje szerint adja át a közjegyző, a végrendeletben szereolő dolgokat pedig aszerint.

itt ha valami nem tetszik nyugodtan lehet jelezni, fellebbezni, stb és akkor újabb tárgyalás lesz majd.


azt azért tudd meg hogy a közjegyzőnél van-e a végrendelet, vagy a jegyzőnél!

mindenképpen kerüljön oda a özjegyzőhöz ha nem ott van!

Nagymamám végrendeletét én például személyesen vittem el a hagyatéki tárgyalásra.


a tárgyalás végén mindenki kap egy határozatot, hogy ki mit és milyen mértékben örökölt.

2020. szept. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!