Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakit elrabolnak, melyek...

Ha valakit elrabolnak, melyek azok a "trükkök" amivel megszökhet?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint foglalkozni kellene ezzel a témával, mivel nagyon sok olyan eset van, hogy valaki elrablás áldozata lesz. Mindig azon gondolkodok, én mit tennék.

Véleményetek szerint melyek azok a dolgok amire figyelni kellene? Hajszálak elszórása, ellenálás az elrablóval szembe vagy éppen az ellenkezője, segély kérő cetlik hagyása nyílvános helyeken?

Amennyiben egy nő rabolnak el, jó ötlet "szerelembe esni" az elrablóval annak reményében, hogy így könnyebb lesz a szökés?


2021. márc. 15. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon ritka az emberrablás. Minden eset egyedi, nem lehet rá felkészülni, főleg nem ilyen fórumposztokból meg cikkekből. Gondolom mostanában sok ilyen filmet néztél és fantáziálsz, máskülönben a kérdés teljesen értelmetlen. A legtöbb elrabolt ember be van zárva egy szobába, onnan nem fog semmilyen cetliket küldözgetni. Hajszálak elszórása is gondolom valami filmes klisé, hogy az bizonyítja, hogy ott volt fogva tartva valaki.
2021. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
A megelőzés lenne a legfontosabb és olyan rendszerek amik az ilyen szándékú embereket kiszűrik akár interneten akár telefonon folytatott kommunikációjuk alapján.
2021. márc. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
A hajszálakat elfújja a szél, de amúgy sem fogják észrevenni a nyomozók, érthető okokból. Cetliket szintén nem nagyon fogsz tudni hagyni, hisz ritka az olyan ember, aki előre megírt cetliket hordoz a zsebében. Nincs esély. Az emberrablók csoportban dolgoznak, míg te egyedül vagy.
2021. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha már megtörtént az elrablás, akkor sok esélyed nincs. Maximum reménykedhetsz hogy esetleg az elrablód egyedül van és egyszer pont figyelmetlen lesz.

Ahol ténylegesen tehetsz valamit, az a megelőzés. Például nem csatangolsz egyedül a sötétben, elhagyatott helyen, vagy nem találkozol kettesben egy csak online nemrég megismert idegennel, stb.

2021. márc. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem néztem mostanában ilyen filmeket, nem filmekből jönnek ezek a gondolatok. Egyszerűen itt romániában rengeteg ilyen van, nem tudom kedves első miért mondod, hogy nagyon ritka az emberrablás. Nagyonis gyakori.

Lehet én nem fejtettem ki eléggé, de nem feltétlenűl arra az esetre gondolok, hogy elrabolnak s bezárnak egy szobába, majd megölnek, hanem mit lehet tenni olyan esetben amikor elrabolnak és más országban kényszerítenek arra, hogy prostitált légy.

2021. márc. 15. 13:07
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

5

Azért gondolod, hogy gyakori eset, mert ezt hallod a médiában. Nyilván azokról nem számolnak be, akiket nem rabolnak el. Elég furcsa is lenne.

2021. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Esélytelen a szökés.A nőket haszonszerzés miatt rabolják el.Nem esnek szerelembe.Kemény fiúk, akik nem gatyáznak.Drogozzák az áldozatot.A megelőzés a fontos.Ne egyedül járkálj.Tartsd naponta a kapcsolatot egy személlyel, akit szeretsz.Legyen még egy dugi telefonod amivel SOS Sms tudsz írni.Helymeghatározás, fénykép készítéssel.
2021. márc. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vicces.lány ***** válasza:
95%
Ha agyon idegesíti az elrablóját.
2021. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!