Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell a zászlók színeit...

Hogyan kell a zászlók színeit helyesen mondani?

Figyelt kérdés
Tanultam még negyedik osztály körül hogy a zászlókat nem úgy kell mondani színük szerint ahogy vannak,hanem visszafele. Például a román zászló is úgy van hogy kék,sárga és piros szín mégis úgy mondjuk hogy piros sárga kék. És ez csak azokra vonatkozik amelyik zászlókban a csíkok függőlegesen vannak és nem vízszintesen(pl a magyar zaszlo az ugyanugy piros,fehér,zöld marad). És akkor pl az olasz zászló ami zöld fehér és piros azt úgy kellene mondani hogy piros fehér zöld zászló? Vagy ezt csak én tudom rosszul?

2021. márc. 19. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ahol függőlegesen vannak a sávok ott balról jobbra, mint ahogy írott szöveget olvasunk. Ahol vízszintesen vannak a sávok ott fölülről lefelé kell mondani. Tehát a magyar zászló az piros-fehér- zöld.
2021. márc. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!