Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a tranzitközpont?...

Mi az a tranzitközpont? Megjön a csomag?

Figyelt kérdés

Rendeltem wish-ről egy csomagot. 15 napja a tranzitközpotban van, de ma kellett volna megérkeznie. 1 hónapja rendeltem. Sokan írják hogy 60nap is lehet, de én kértem az ár visszafizetését, amit elindítottak. Írtak egy olyan üzenetet, hogy ha megjön a csomag mégis akkor megtarthatom.

Olvastam, hogy ha már feladták akkor tényleg meg fog jönni. Szerintetek?



2021. márc. 20. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy meg fog jönni, a tranzitközpont az vagy a válogató vagy a posta központi csomagelosztója 🤷‍♂️
2021. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egy köztes állomás, jellemzően valamelyik EU-s országban van, ahol kedvező feltételekkel megvámolják és EU-n belüli, így vámmentes küldeményként küldik tovább neked, ez bevett gyakorlat kínából érkező küldeményeknél. Valószínűleg ott vár a vámolásra.
2021. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "ma kellett megjönnie". Ha eltelt 60 nap, esetleg akkor indítható a refund kérelem, de tudnod kellett volna, hogy Magyarországra a címzettnek való kiszállítás akár 60-80 napba is telhet. Ráadásul a nyomkövetés világosan leírja, hogy az a csomag létezik, és beérkezett az elosztóközpontba, csak épp a sorára vár hogy feldolgozzák.

Mindaddig amíg a nyomkövetésnél nem látsz olyan egyértelmű jelzést, hogy a csomag visszaküldésre került a feladónak, nem kellene elindítanod a pénzvisszafizetési eljárást, mert az eladóval szúrsz ki. Hiába eltelt már 60 nap is, egy eladó sem ígér dátumra való kiszállítást. A termék adatlapján egy becsült kézbesítési időt látsz, ami nem kötelem. Azt is vedd bele, hogy vírushelyzet van, azt is hogy több tízezren szoktak rá a kínából való rendelgetésre és dömping van, azt is hogy korlátozások vannak érvényben, és azt is hogy a Posta folyamatosan a kevés munkaerő problémával küszködik. Ezért hiába a világátlag 2-4 hét a kézbesítésre, Magyarországon ez a 2-2,5 hónapot karcolja sokkal inkább.

2021. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!