Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elég lenne egy tárolónak a...

Elég lenne egy tárolónak a 20x20x2es zártszelvény?

Figyelt kérdés
20x20x2es zártszelvényből szeretnék tárolót csinálni. 2000mm hosszú 1700mm széles és 1800mm magas. Trapézlemez az oldalain és tetején is. Terhelést nem kapna, kivétel a lemez persze. A kérdésem pedig hogy mennyire lenne strapabíró? Nem lenne túl libegős?

#vas #terhelés #zártszelvény #20x20x2 #Megbírná #Elég erős lenne
2021. márc. 22. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szélteher? Hóteher? Ezekre gondolj. Gondolom nem szeretnéd az első szélvihar után a tárolódat a 3. szomszéd diófájának a tetejéről levadászni (jobb esetben), rosszabb esetben magyarázni, hogy a tárolód miért törte rommá a szomszéd autóját-házát. Én nagyon gyengének érzem ehhez a mérethez. Most nincs előttem de valami 50kg/m2 erő rémlik általános esetben(lehet a szám nem jó már, mert régen tanultam erről), az oldalfaladra 180kg erő fog hatni ha fúj a szél. Ez a zártszelvény nem fogja elbírni (most első becslésre, utána kéne számolni pontosabban).
2021. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kifelejtettem viszont hogy betonba lenne dübelezve. A hóra gondoltam én is, ezért nyílván meg lenne rendesen merevítve. Még így se lenne a célnak megfelelő? 30x30x2es zártszelvényen is tervben van de nagyobbat már nem szeretnék. Viszont van kimaradva annyi 20x20x2es hogy jobban szeretném abból megalkotni :D
2021. márc. 22. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre legalább 40x40-es, hármas falú, rendesen körbe hegesztve, és merevítve.

A maradék 20x20-asból, pedig tudsz csinálni fakkokat az oldalára, és tetejére. Az tartóelemnek nem való.

2021. márc. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az már egy pöppet drága mutatvány lenne a jelenlegi vas árfolyamot elnézve.

Nem egy garázst szeretnék csak egy kis tárolót. Tekintve hogy a lengyel garázsok amilyen olcsók ugye van 135ezer forintért is. Ez az azért jóval kisebb 40x40x3 zártszelvényből készült tároló meg háromszorosára fog kijönni. Tisztában vagyok azoknak a garázsoknak a minőségével de szerintem túlzás a tárolónak a 40x40es. De köszönöm a válaszokat ennek ellenére.

2021. márc. 22. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok múlik azon is, hogy milyen az az acél, vannak-e hogyan keresztmerevítések és hogyan, meg hogy lesznek összefogatva-heggesztve, stbstb
2021. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!