Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 'Biológiai lányként' lehet...

'Biológiai lányként' lehet fiú nevem?

Figyelt kérdés

A nemem genderfluid, ezért kíváncsi vagyok rá, hogy változathatom-e a nevem egy Magyarországon fiúsnak tartott névre (Alex), mivel az országban ahol élek ez a név uniszex és sokkal jobban érezném magam ezzel a névvel.

(Valaki mondta hogy pszichológusi igazolással lehetséges,de ebben sem vagyok biztos, de vajon hogyha több mentális betegséget állapítanak meg aminek egy oka a gender dysphoria is lehet, akkor nagyobb esély van rá hogy megengedjék?)



2021. márc. 31. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Magyar állampolgárként csak a nemednek megfelelő neved lehet. Magyarországon pedig nincsenek uniszex utónevek.

Erre jön még az a kis probléma, hogy Magyarországon a nemváltást és ezzel kapcsolatos eljárásokat is megpróbálják ellehetetleníteni, és ha hivatalosan nem ismerik el a nemed váltását, akkor azzal kapcsolatban jogokat sem szerezhetsz.


Amennyiben X országban élsz és X ország állampolgára vagy, akkor X ország törvényei vonatkoznak rád a névváltoztatás esetében is - ezt az eltitkolt információk miatt nem lehet konkrétan megválaszolni.

2021. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hiába pontozzátok le az egyet, pontosan leírta mi manapság a jogállás.

Akár tetszik, akár nem, ez van törvényileg.

2021. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Magyarországon az van, amit az első írt.
2021. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Változtasd a neved Mikoltra, Noa-ra,

Ezek lány neveknek vannak szánva, de fiúsak szerintem valamennyire azért.

2021. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Mi a szar az a genderfluid???
2021. ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

#5. Aki nem fiú, és nem lány. Szóval nagyon leegyszerűsítve a "kettő között van" és nem mondja, hogy most férfi, vagy nő, hanem egyik sem, mégis egyszer lányosabb, egyszer fiúsabb. Legalábbis valahogy így lehet leírni tapasztalataim alapján. Ha nem, a kérdező nyugodtan javítson ki.


Nekem semmi bajom velük, sőt támogatom őket, egyik legjobb barátom is genderfluid.

2021. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Szóval ez valami új divathóbort...
2021. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Régen is voltak ilyen emberek, de mostanság könnyebben ki tudnak bontakozni. Én speciel örülök neki, hogy van ilyen is, mert így azok az emberek, akik eddig bizonytalanok voltak az identitásukban valamilyen oknál fogva, végre tudnak hová tartozni. Te divatból határoztad el, hogy milyen leszel? Nem. Manapság rengetegen mondják, hogy sok az LGBTQ+ ember. Régen is ennyien voltak, csak sokkal kevésbé merték vállalni, mint a mai, elfogadóBB időkben. Tény, hogy valaki csak divatból találja ki, hogy más lesz, de a legtöbben valóban nem képesek megváltoztatni sem az orientációjukat, sem az identitásukat. Ahogyan Te sem.

Én támogatom őket, persze nem szeretem, ha túlzásba van véve, és szinte már ezzel "menőznek" egyesek. De aki ténylegesen biszexuális, genderfluid, transz, vagy egyéb, én elfogadom. Mi sem tükrözné jobban, hogy két barátom is biszexuális.

2021. máj. 31. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyar állampolgár vagy, elvileg külföldön élés esetén is a magyar szabályok vonatkoznak rád, kivéve ha felveszel ottani állampolgárságot.


"Szóval ez valami új divathóbort"


A legkorábbi hasonló nemi identitású személyről szóló forrás, amiről én tudok, az 1700-as évekből származik, szóval annyira azért nem új divathóbort ez.

2022. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!