Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megállított a rendőr, leigazol...

Megállított a rendőr, leigazoltatott. Okát nem tudom hogy miért. Annyit kérdeztek miért van rajtam kabát? Oda adtam a személyimet, leellenőrizték a gépben ami nála van. Utána szo nélkül elmentek, hogy köszönöm. Most kaptam helyszíni bírságot ?

Figyelt kérdés
maszk, rendőrség, szabálysértés, maszk viselés, helyszíni bírság

#maszk, rendőr, jegyzőkönyv, igazoltatás, szabálysértés
2021. ápr. 1. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kaptál semmit, akkor nyilván nem kaptál semmit. A helyszíni bírság azt jelenti, hogy ott rögtön a kezedbe kapod a csekket meg a büntetés indoklását, de ahhoz előbb el kell követned meg beismerned valamit, ami büntetendő. Bárkit megállíthatnak, lehet gyanúsan/furán viselkedtél vagy néztél ki kabátban 20 fokban, de miután nem voltál bent a rendszerben semmi miatt, nincs okuk tovább feltartani, így távoztak.
2021. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kaptál volna bírságot, azt tudnád, hisz akkor kapod a csekket meg a papírt.

Lehet hasonlítottál valakire, vagy csak a kabátot furcsállták (nem-e rejtegetsz alatta valamit, pl loptál vagy ilyesmi), vagy csak szúrópróbaszerűen pont téged pécéztek ki egy ellenőrzésre.

2021. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt szeretném kérdezni hogy ez jogilag hogy müködik?

Igazábol annyit mondtak hogy köszönöm, miután pittyogtatták a személyimmel azt a kis leolvasojukat.


5 percre van tőlem a spar 2 saroknyira, kiléptem a panel bejárati ajtaján és még nem volt rajtam maszk megláttam hogy egy rendőr auto fordul be a sarkon bár elég messze volt, és elfordultam a fal felé felvettem a maszkot. Következő sarkon megint megjelentek le volt huzva a maszk az államig, de nem csináltak, nem szoltak semmit elmentek kocsival. Ezek után fel is huztam a maszkot,

Már majdnem a sparnál voltam, amikor leállt mellettem a rendőr autó és egy idősebb kötekedő férfi szállt ki, természetesen mikor megállítottak volt rajtam maszk rendesen az orromat takarva. Elkérték a személyit, és a lakcím kártyát, minden fajta indok nélkül . A maszkot meg sem említették. Elkezdtek kötekedni hogy miért van rajtam 25 fokban kabát, mondtam hogy mert siettem boltba és csak le akartam ugrani szembe a sparba. Elkérték a személyit, és a fiatalabbik pötyögött valamit ( gondolom leellenőrizték hogy büntetett előéletü vagyo e , vagy az e a címem, ) fogalmam sincs igazábol mit csinál, mert nem szólt semmit. Csak ennyit hogy miért van rajtam kabát?? És miért nem veszem le? Az egyik megkrédezte hol lakom, mutattam ott szemben, közben nézte a személyit azon a gépen. Utána minden szo nélkül annyit mondott köszönöm és elmentek. Most nem tudom megbüntettek vagy mi történt?? Semmit nem mondott, elment szo nélkül a kabát után. Semmit nem kellett aláírnom és semmi, a maszkot fel sem hozták. Nagyon szépen köszönöm.

2021. ápr. 1. 18:43
 4/9 A kérdező kommentje:

De olyat nem lehet hogy szó nélkül mentek el és utolag bemennek az irodába és lakcímemre küldenek csekket?

tehát utolag nem csinálhatják meg? nem mondtak semmit a maszkot még csak meg se említették, a kabátomon voltak el.

Még most se értem.Lány vagyok, 50 kg-s.

2021. ápr. 1. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt lehet ezek után is leírni, amit eddig kaptál válaszokat. Lehet hihetetlen, de bárkit bármiért megállíthatnak, és ha minden rendben van, akkor mennek tovább. Nem igazán értem, hogy mit vársz még az esettől, hogy elkísérjenek haza vagy a boltba? Nem csináltál semmit, nem is mondtak semmit, ebből nem következik semmilyen büntetés. A nemed és súlyod teljesen irreleváns az ügyben.
2021. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha ott helyben nem derült ki hogy bármi szabálytalant követtél volna el, akkor nem fognak utólag mégis csak úgy kiküldeni egy csekket. Ne parázz!
2021. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
65%

Lehet, hogy mégis azt nézték igazán, hogy maszk miatt bent

vagy-e a rendszerben. A mi utcánkban úgy is figyelmeztettek embert, hogy 20 méterre volt a legközelebbi személy, az én voltam, aki söpörtem a falevelet. Milyen kabát volt rajtad, kis bőrdzseki, vagy prémes parka? A kabát csak ürügy volt, hogy mondjanak valamit. Ne aggódj!

2021. ápr. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mi az hogy maszk miatt????

Parka

2021. ápr. 5. 00:31
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Azt hitték, te vagy Jean Valjean (akinek a kabátjába volt varrva a vagyona).


Tudod, középsuli...

2021. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!