Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gitárt vegyek -felnőtt,...

Hang72 kérdése:

Milyen gitárt vegyek -felnőtt, klasszikus, kiegészítőkkel-?

Figyelt kérdés

Tesóm után maradt rám egy gyerek gitár, viszont én rendes felnőttet szeretnék már, klasszikust és kiegészítőkkel (pl. Olyan csipeszt -fogalmam sincs, hogy nevezik-, amir a húrokhoz szoktak rárakni) ,

Viszont fogalmam sincs, hogy milyet keressek.


Egyedül még annyi, hogy diákmunkából fogom megvenni, szóval olyan árban lennék kíváncsi a dologra, amit meg tudnék fizezni.



2021. ápr. 4. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hangoló csipesznek hívják és a nevével ellentétben nem hangolja a gitárt, csak a megpengetett húr rezgésszámát érzékelve jelzi, hogy kábé milyen hang szól. Ennek ismeretében könnyebb a hangszer beállítása, hangolása.


Látom, olvasom, hogy klasszikus gitárt keresel, de szerintem nem vagy tisztában a fogalmakkal, ami még nem baj. Miért klasszikus gitár? Miért nem western? Klasszikus darabokat akarsz tanulni?


Javaslom nézz rá a "milyen hangszert vegyek" dolgokra.

Például: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=NsI19TxaadY


Ha ezt pontosítottad, utána jöhet egy újabb kérdés. Vagy csatlakozz Facbook-on a legnagyobb létszámú gitáros fórumhoz és kérdezz. Segíteni fognak, jóindulattal, bármiyen marhaságot kérdezel.

2021. ápr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 szerintem a capo/capodaster lesz az a csipesz.


Viszont, hogy a kérdésre is válaszoljak: ha klasszikus gitárt szeretnél, akkor javasolni tudom a Yamaha, Ortega, LaMancha Romero, Cara Bogner gitárokat, amikkel nem az lesz a kezdő tapasztalat, hogy hangolással, tisztasággal problémák lesznek.

Ezek mind jól beállított hangszerek, zeneiskolában minimum ilyet szoktak jobb helyeken kérni, de vannak, ahol bizonyos idő után még drágább, jobb hangszereket (pl Alhambra, Francisco Bros, Hanika, Manuel Rodriguez, stb - itt már elég változatos a lista. (Nyilván a pénztárca nagy úr, de ha lebontod/év, mennyit használod majd, nem lesz olyan vészes az ára, egy fúvós nádjaihoz képest meg főleg olcsó)

Ha bármi egyéb kérdésed van, szívesen segítek még.

2021. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Waff ***** válasza:
Yamaha, Cort, Ortega márkáknak még 1 pont. Igazából 35-40 felett olyan nagyon már nem lősz mellé. Szerintem egyenlőre néhány pengetőn kívül másra nemigazán lesz szükséged.
2021. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2021. ápr. 6. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!