Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki bemegy nálatok a...

Ha valaki bemegy nálatok a lakásba, elvárjatok hogy lehuzakodjon?

Figyelt kérdés

Legyen az egy rokon, egy idegen, stb.

Ha beengeditek a lakásba, elnézitek neki ha nem huzakodik le es cipőstől megy be, járkál a szőnyegen stb..vagy szóltok neki? És mit tesztek ha ő márpedig nem akar lehuzakodni?

Ugye ez a család látogatás gyakori így ünnepek alkalmattán is pl.


2021. ápr. 4. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Mi a fsz az a "lehuzakodni"? Nem vagyol magyar?
2021. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden rokont megkérünk, hogy vegye le a cipőt. Ha kell, adunk papucsot, ha fázna a lába. Egyedül a mesterektől nem várjuk el, hogy vegyék le a cipőt, meg ilyesmi. Viszont ha valaki jön vendégségbe, igazán leveheti. Mondjuk nálunk nincs szőnyeg, de ha lenne, 100%, hogy nem engedném, hogy valaki cipőben bejöjjön, de így se. Nem nagy dolog levenni a cipőt. Amúgy nem tudom, még senki sem mondta azt, hogy "márpedig én nem veszem le a cipőt". :D Én meglepődnék. Engem mindig úgy neveltek a szüleim, hogyha vendégségbe megyek, ez az alap, hogy ha pl. ők leveszik a cipőt bent, én is, stb. Szóval én megyek vendégségbe, ÉN alkalmazkodom az ottani szabályokhoz.
2021. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Duplabukta válasza:
20%
Nem nézem el! Nálam nincsen demokrácia! Kemény diktatúra van,az van amit én mondok ha nem fogad szót akkor halálbüntetés vár rá! Le kell huzakodni ez van!akinek nem tetszik az vonszolja el onnan a redvás seggét. Ez a minimum,hogy valaki lehuzakodik. Remélem tudtam segíteni :) (utóirat: megadjam a magyartanárom számát te mihaszna??!)😘😉🙉
2021. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Mi az a lehuzakodás?

É nem várom el, sőt meg sem engedem a cipő levételét.

Ha meg tőlem várnák el, udvariasan, de elköszönök inkább.

2021. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha idegen jön, udvariasan csak annyit mondok, hogy ide leteheti a cipőjét és a gardróbra mutatok. Ennyiből mindenki venni szokta a lapot. :)
2021. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
0%
WTF?!
2021. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!