Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány módosító jele van az Ász...

Hány módosító jele van az Ász dúr skálának?

Figyelt kérdés

Hány "b"-je van az Ász dúrnak?

Lehetőleg értelmes válaszokat.



#zeneelmélet #Módosított hangok
2021. ápr. 5. 19:50
 1/4 Mojjo ***** válasza:
7 darab b a módosítójel. De kiegyenlített hangolásnál enharmonikusan egyenlő ez a hangnem a Gisz-mollal, ami 5 keresztes, így talán barátságosabban néz ki.
2021. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:

Oké, vak vagyok. Természetesen az Asz-mollról beszéltem, nem az Asz-dúrról. Nem tudom, hogy sikerült benéznem, sorry.


Az Asz-dúr enharmonikusan egyenlő a B-dúrral, így kiegyenlített hangolás esetén az a skála használatos helyette, ott a módosítójel kettő b. Ha más hangolási rendszert használunk és emiatt ezt helyettesítést nem tehetjük meg, akkor az előjegyzés négy # és három x, azaz négy kereszt és három kettős kereszt. Zenei gyakorlatban aligha használatos.

2021. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:

Esküszöm, nem ittam és nem drogoztam, de azt hiszem, ma már nem kellene írnom semmit :D

Az előbb meg az Aisz-dúrt írtam le.

Az Asz-dúr simán négy b. De ebben semmi különleges nincs, valószínűleg azért siklott ki az agyam (kétszer is), mert valami nehéz, szivatós dologra számítottam.

Elnézést kérek. Ennyire nem szoktam hülye lenni, de most sikerült. Tanult angol kollegák erre mondanák, hogy brainfart.

2021. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:
2021. ápr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!