Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgépet vegyek?

12asd123456789 kérdése:

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Eddig csak telefonnal fotóztam de eljött az idő hogy egy gépre váltsak. Ebben szeretnék segítséget kérni hogy milyet vegyek? 90-110 ezer Ft között gondolkodtam.

A segítséget köszönöm!



2021. ápr. 14. 00:32
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Pirosat.
2021. ápr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bridge jó választás lehet, ha nem akarsz profivá válni.
2021. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Amelyikkel lehet fényképeket készíteni, az tökéletesen megfelel erre a célra.
2021. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni, hogy mit akarsz elérni, mert a fényképezőgépet nem az alapján választjuk ki, hogy mi helyett (telefon) akarod használni, hanem hogy mi az, amiben többet szeretnél tőle, mint amit a telefonod tudott nyújtani.


általános kattintgatásra a kompakt gépek valók, de ezeket zömében teljesen kiváltják ma már a telefonok. az olcsó kompaktok minőségben sem sokkal jobbak a telefonoknál. magasabb kategóriában lehet jobb képminősége a komolyabb optikák, nagyobb szenzorok miatt, de nem biztos, hogy mindenkinek igazán megéri és az sem biztos, hogy látni fogod a különbséget a mobilhoz képest - cserébe visznot még egy eszközt cipelni kell, külön tölteni kell és egy csomó pénzt kiadsz rá.


igazán komoly különbséget a bridge gépeknél kezdhetsz el érzékelni, aminek már hagyományos fényképezőgép formája van, általában nagyobb zoom a nagyításhoz, viszont ezek már jóval drágábbak és nagyon vegyes a mezőny, hogy melyik mennyire éri meg az árát. hátrányuk, hogy az objektív állandó, ha nem felel meg a céljaidnak, akkor géppel együtt kell cserélni.


a következő kategória a cserélhető objektíveseké, ami lehet a hagyományos tükörreflexes (DSLR), vagy az újabb tükör nélküli cserélhető objektíves (MILC) rendszer. itt a cserélhető objektív többlet költség, ugyanakkor többlet lehetőség is, mert a speciális igényeidhez tudsz megfelelő objektívet választani, elég komonensenként cserélni, az igényeidhez illeszteni a rendszert. ha már van több objektíved és a géppel lesz bajod, akkor az objektívek maradhatnak és tudod a gépet cserélni.


használtan jóval komolyabb gépeket lehet venni ugyanannyi pénzért, mint újonnan. persze a használtban van némi rizikó. ha jóval régebbi modellel is beéred, akkor pedig akár sokkal komolyabb lehetőségeid is vannak.


a kérdés az, hogy mik az igényeid, mit szeretnél elérni az új géppel?

2021. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az ejaszaki fotózást szeretem a legjobban és olyan gépet akarok amivel ez megvalósítható.
2021. ápr. 19. 23:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint még egyetlen modellt sem szereltek fel éjszakaérzékelős önkikapcsoló rendszerrel, így szinte biztos, hogy bármit is veszel, fogsz tudni éjszaka is fényképezni vele.

Egyéb igények, elvárások?

2021. ápr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a fényképezőgép nem volt elég jó, akkor ne kis lépést tegyél. Az éjszaki fotózás az egy külön műfaj, és megfelelő felszerelést igényel. A kevés fény, hosszú expozíciós idő zajos, bemozdult képet eredményez, ha nincs meg a technika.

Állványra mindenképpen szükséged lesz, egy egy tükörreflexes gépre. Ez a minimum. Ha meg tudod ítélni egy kép állapotát, akkor egy keveset használt gépet is vehetsz.

Ha ipari méretekben akarod űzni, akkor viszont csakis újat vegyél. Milliós összeg körül kezdődik egy belépő szintű profi gép

(Ellentmondásosnak hangzik, de nem az. Munkavégzéshez minimális, hobbinak jó. Így értendő).

2021. ápr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az éjszakai fotózás költséges, körülményes műfaj. mint a FÉNYképezés név is mutatja, fény kell hozzá, éjszaka pedig nagyon kevés van belőle, ezért komoly műszaki kihívásokat és csak korlátozottan lehet leküzdeni - ami általában nem olcsó.


állványra téve szinte bármilyen géppel lehet hosszú záridős képeket csinálni, de ha mozgás van a képen, akkor az elmosódik, így olyankor nem megoldás.

a nagyobb érzékenységű érzékelős gép, fényerősebb objektív meg drága mulatság, nem jön ki a keretedből.


ehhez a területhez pláne nem lehet megúszni, hogy megismerd a fényképezőgépek működését, kezdd az alapokkal: vegyél egy könyvet a fénytanról és a fotózás alapjairól!

2021. ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!