Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért rezonál be a gitár húrja?

Miért rezonál be a gitár húrja?

Figyelt kérdés
Van egy klasszikus yamaha C30M-es gitárom és most tanulok második éve gitározni. Eddig azt hittem hogy rosszul fogom le a bundot vagy valami mást csinálok rosszul de mostmar úgy gondolom hogy nem én rontok el valamit. Nézegettem más gitárokat azok nem rezonálnak be így. Olyan mintha hozzá érne valamihez de nem ér bele semmi próbáltam másik húrral de úgy se jó. Van valami öteltetek hogy mi lehet a gond? A segítő válaszokat előre is köszönöm!

2021. ápr. 16. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,


nekem is volt hasonló problémám, és azzal orvosoltam, hogy betettem valami papírt a felső nyereg alá. Mondjuk ez nem klasszikus, hanem akusztikus gitár volt, de azóta jól szól :D

2021. ápr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válszod! Próbálkoztam már de akkor az a húr fejjebb van mint a többi és ez sokszor eleg zavaró. (legalábbis nekem)
2021. ápr. 16. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Én hülye vagyok a zenéhez, de a gitárhúrnak nem az lenne az alapvető funkciója, hogy rezonáljon?
2021. ápr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam pontosan és helyesen megfogalmazni... de igen igazad van abban hogy be kell hogy rezonáljon hogy hangot adjon de ez egyfajta "mellék zörej" aminek nem kellene lennie. Remélem érted mire gondolok :)
2021. ápr. 16. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:

#1 voltam, #3-nak

Itt nem azzal van a probléma, hogy rezeg a húr, hanem, hogy van egy kellemetlen utóhangozása. (azaz nem csak a normál hang szól, hanem egy kellemetlenül hangzó más hang is halszik)


Kérdező:

Ez csak megszokás kérdése.

2021. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#1 köszi hogy kisegítettél!

És Igen lehet hozzá kellene szoknom csak gondoltam hátha van valami más megoldas..

2021. ápr. 16. 14:10
 7/8 anonim ***** válasza:

#1 voltam:

Van más lehetőség is, de azt nem feltétlenül lehet házilag megoldani. Ha egy hangszerjavító megemeli a felső nyerget, akkor elmúlik ez a ronda rezgő hang.

2021. ápr. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozzunk!

Először is meg kell találni, hogy mi adja a kellemetlen zöngét. Nagy valószínűséggel a test erősít fel egy önmagán lévő hibát.

Az is lehetséges, hogy a húrok egy rossz nyakbeállítás miatt zizegnek a nem használt bundokon. Akusztikus gitáron is van nyakpálca, lehet állítani. Idevonatkozó videók/ oktatók, találhatóak Yt-on.

Lehetséges, hogy a húrláb ragasztása kezd elengedni. Fogj egy darab-akár-A4 lapot és próbáld a húrláb alá csúsztatni. Ha kiderül, hogy ez a probléma, akkor az egy jó út hangszerészhez.

ha üres húr zizegtet, akkor valóban lehet a felső nyereg. A cseréje nem egy ördögi összeg.

Még az is lehet, hogy valamit beleejtettél a testbe és az zeng, vagy vidám pókcsalád steppel a játékodra. Ki tudja, bármi lehetséges :)

2021. ápr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!