Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez zaklatásnak vagy fenyegetés...

Valaki345678 kérdése:

Ez zaklatásnak vagy fenyegetésnek számít?

Figyelt kérdés

Hosszú az elő sztori és elég privát dolog, de röviden a lényeg, hogy volt egy baráti társaságunk a barátommal. Egy pár hete összevesztünk személyes okokból, próbáltuk velük megbeszélni üzenetben, de ők végig lekezelően és fenyegetve írtak, mi végig normálisan próbáltuk kezelni a helyzetet. A végén az lett hogy mindenkit letiltottunk mert nem lehetett velük normálisan megbeszélni és inkább hagytuk a francba. Mi(én és a barátom) ezzel lezártuk, de ők nem.

Valamelyik nap lementem a városunk Ligetébe a barátommal és pár másik haverjával találkozni, egyszer csak megjelent a “volt” baráti társaságunk. Elvileg (mert ezt nem lehet tudni ki volt), valaki a barátom haverjai közül akik velünk voltak, elküldött a “volt” társaságnak engem, hogy lent vagyok én is a Ligetben.

Ők ahogyan mondták nekem “kaptak az alkalmon” és lejöttek.

Írtam feljebb hogy már üzenetben engem azzal fenyegettek hogy megvernek, és most sem volt másképp. Eredeti ok, hogy oda jöttek hozzánk mert hogy eddig nem láttak az utcán és kaptak az alkalmon, tehát balhézni jöttek.

Egyik csaj a “volt” társaságból elkezdte hangosan kifejezni magát, hogy én mekkora egy kur*a vagyok és szidott mindenki előtt. Utána arról beszélt, hogy ő nem tud cigit eldobni(“elpöccinteni”), ezután ,hogy ezt kimondta eltelt pár másodperc és nekem dobta a cigijét, utána a barátom rászólt hogy abba lehet hagyni mert mi már megmondtuk hogy nem balhézunk velük. Erre a csaj mondta hogy üljek le és akkor beszéljük meg újra az egészet amin összevesztünk. Leültem és mondtam neki szépen hogy nem akarok balhézni és ennek semmi értelme, mert már mindent elmondtam amit tudtam/akartam a témával kapcsolatban. Erre elkezdett fenyegetni engem és a családomat is, és állandóan azt taglalta hogy mekkora egy kur*a vagyok.

Végül azt mondta idézem: “Addig nem megyek el amíg nem vallod be mekkora egy fa*opo kur*a vagy”

Egészen estig ott ültek és nem mentek el, a csaj várta hogy mondjam. Természetesen nem mondtam mert ez nem igaz.

Miközben fenyegetett aközben megint megdobott cigivel ami égett és olyan szavakat használt rám a kurv*n kívül, hogy “ez”, “AIDS-es segg” stb.

Mielőtt elmentek annyit mondott, hogy mivel nem mondtam ki ezért ennél csak rosszabb lesz.

Hozzátenném, hogy nemcsak üzenetben hanem élőben is a testi épségémre tett fenyegetést.

Ilyenkor mit kéne tennem?

Mert nem tudjuk velük megbeszélni, nem állnak le.

Elkerülni se tudjuk őket mert egy városban lakunk, és ha meglátnák az utcán egyből oda jönnek és balhézni fognak.

Amit én nem szeretnék, feleslegesnek tartom és amúgy is elítélem az erőszakot.

Mit kéne csinálnom?



2021. ápr. 23. 09:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony a zaklatáson kívül fenyegetés is a javából.

Mondjátok meg nekik, hogy ha nem hagyják abba - feljelented őket zaklatásért. Ha nem fogadnak szót, akkor valóban jelentsd fel őket. Hivatalos feljelentés előtt azért megbeszélhetnétek a rendőrökkel, mit is tegyetek, hiszen (gondolom) kis városban laktok, bármikor találkozhattok velük.

2021. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!