Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Híradóban miért csak rossz...

A Híradóban miért csak rossz híreket mondanak? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Gyerekként is volt, hogy néztem híradót, nem is volt az olyan régen.... emlékszek, hogy volt benne politika, meg tényközlések, de volt benne jó is, örömteli.

Most semmi jó hír, csak politikai zűrök, persze Covid, meg cserbenhagyás, gyilkosság. Nem is szoktam nézni a tv-ben, pont ezért, most épp belebotlottam az összefoglalóba, de megintcsak ez fogadott.

Van az embereknek épp elég baja, tudom, a világ sokat változik pár év alatt is, de egy kulturális hír, vagy egy cuki vidám hír sincs, ez borzasztóan elkeserítő. Pedig lenne, de csak a negatív....


2021. ápr. 23. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Amit hiányolsz, azokat a magazinműsorok tartalmazzák. A híradónak a nevében is benne van: hírt ad az emberek tudtára, a hír pedig egy definiált műfaj ("A hír az objektív újságírói műfajok közé tartozik, rövid, tényszerű összefoglalója egy olyan történésnek, amely sok embert érint"). Ebbe a körbe pedig a közéleti és társadalmi problémák tartoznak elsődlegesen. Hiszen az nem hír, hogy minden rendben van.
2021. ápr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első! Amit írsz, nagyrészt igaz. Én úgy tanultam, hogy a hírnek tárgyilagosnak, kopogósan szárazon tényszerűnek kell lennie. A bármelyik adó bármelyik hírműsorában hány másodperc felel meg ennek a követelménynek?

Egyébként közérdeklődésre tarthat igény egy gyár felépítése, egy iskola felújítása, egy kiállítás megnyitása stb.

Sajnos ma az sem ilyen egyszerű.

Na van egy új üzem. Sok új munkahely. Jaj, de jó.

1. csatorna nézőközönsége: ja, a kormányközeli vállalkozó zsebébe megy a pénz

2. csatorna nézőközönsége: ja, a gonosz ellenzék ezt is lenyúlta

Nem tudsz semmi olyan jót mondani, amire ne fújolnának, gyűlölködnének. Lásd pl. most a Majka-ügyet.

2021. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a rémhírek izgalmasabbak, azt jobban nézik.

Azért a végén szokott lenni egy fél perces cuki, vidám hír is.

2021. ápr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen, valamikor volt egy kísérleti Jóhíradó. Talán csütörtökönként.

Mivel kínkesrevesen sem jött össze egy adásra való, rövid időn belül megszűnt.

2021. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!