Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Jövőre kell majd elkezdenem egy új nyelvet tanulni és nem tudom hogy melyiket. Sok helyen inkább azt olvasom hogy válasszam a németet mert hogy az fontos, meg ilyenek de nekem nem nagyon tetszik, a hangzása is elég ramaty és az osztályból a nemetesek is mind gyűlölik mert hogy nehéz. A spanyol az amin még gondolkodom, mert azt elvileg könnyű tanulni és elég szép hangzása is van... nem tudom.

Ja és amúgy eddig angolt tanultam, ezt szeretem is, de elvileg angol után még nehezebb a német. Szóval melyiket kéne válasszam 🤔?



2021. ápr. 24. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azon túl, hkgy kötelező, esetleg van valami személyes célod?

Ha csak ki akarod pipálni, akkor válaszd azt, amelynek a tanulását nem szenvrdésként éled meg.

Ugyynez áll arra is, ha csak hobbiként választod.

Ez esetben az is kérdés, higy a nyelvet beszélő világa mennyire érdekel.

Mondjuk spanyolt válaaztod. De érdekel a spanyol ember? Irodalmuk, hétköznapjaik stb.?

Ha pénzt akarsz keresni vele, akkor a jövőbeli mesterségedhez illő a jó döntés.

2021. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok az elütés, bocs!
2021. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 latorovics válasza:
82%
Mindenki azt gondolja először, hogy a német borzalmas. Sok haverom is ezt mondta, de aztán tanulás közben mégis megtetszett nekik. Nagyon könnyű tanulni
2021. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Német
2021. ápr. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire tévhit az, hogy a német olyan borzalmasan nehéz lenne, annyira tévhit az is, hogy a spanyol pedig olyan könnyű... Folyékonyan beszélem és az egyetemi tanáraimon kívül kevés emberrel találkoztam, aki valaha tanulta és ne vétene óriási hibákat a beszéd közben, már amelyik tud folyamatosan beszélni... Van jó pár igeidő, kötő mód, két létige, ráadásul a kiejtése sem olyan könnyű, mint sokan gondolják: tele van diftongusokkal és vannak benne a magyar hangzórendszerből hiányzó hangok is.

Mindazonáltal, gyönyörű nyelvnek tartom és megéri tanulni, bár szerintem hasznosabb egy Európán kívüli perspektívát követve, hiszen 21 ország hivatalos nyelve, ebből 20 az amerikai kontinensen van + az USAban is nagyon fontos nyelv.

2021. ápr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

Úgy értelmezem, hogy angolt nem választhatsz, csak németet, vagy spanyolt.

Ha nem így van, akkor én az angolból tökéletesíteném magam. Szinte bárhol megérteted magad vele.

Németül nem tudok, de aki beszéli mindkét nyelvet, attól hallottam, hogy sok mindenben közös a két nyelv.

Amikor én angolt tanultam, egyesek (a kollégiumi szobatársam is) spanyolra jártak. A spanyol nyelvtan nagyon egyszerű és szép hangzatos. Állítom, hogy könnyebb, mint a nélmet vagy angol.

Választani aszerint válassz, hogy vajon melyiknek veszed több hasznát az életben. Én az angolnak semmi hasznát nem vettem, jórészt el is felejtettem.

2021. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6-osra kíváncsi lennék mennyire beszél spanyolul, hogy ilyen könnyűnek találja a spanyol nyelvtant... Azért van biztos, hogy a kezeimen meg tudnám számolni hányszor hallottam magyar embert, aki ne követne el banális hibákat, miközben azt "beszéli"...
2021. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Kedves #7-es! Olvasd csak el az utolsó lőtti bekezdést az írásomból. Azt írtam, hogy én angolra, a szobatársam spanyolra járt. Más szobákról is jártak hozzánk és igyekeztek egymással spanyolul beszélni. Ők mondták és nem én találtam ki, hogy sokkal könnyebb a spanyol, mint 1-2 más nyelv (amit szintén ismertek). Az hogy szépen hangzik (beleértve az olaszt is és a portugált), ez az én privát véleményem, de hallottam már másoktól is.
2021. ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as. Hát nem tudom, valahogy az "állítom" (téged idézlek), az első szám első személyben van, tehát te állítottad ezt. Nem gondolod egy kicsit nevetségesnek arra alapozni véleményt, hogy "ezt meg azt hallottál"? Igyekeztek egymással spanyolul beszélni is pontosan azt implikálja, hogy nem tudtak, csak próbálkoztak, tehát azt a következtetést vonom le, hogy a szobatársad se túl jól beszélhette... De ez csak saját következtetés. A szépségével kapcsolatban senki nem kötött beléd, én is szépnek találom és beszélem is (folyékonyan), úgyhogy nem csak "ezt meg azt hallottam" és idebüfögöm a semmit, ez a különbség (hogy értsd, kicsit relevánsabb információval tudok szolgálni).
2021. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

Nem kételkedem abban, hogy Neked (9-es) nehéz volt.

Akiktől azt hallottam, hogy könnyű a spanyol nyelv (meg az említett barátaim is ezt mondták, akik közül némelyik az anyanyelvén kívül még beszélt más nyelvet, nyelveket is), tehát én hiszek nekik. Igen, hallottam és hiszek nekik. Két embernek nem biztos, hogy egyformán könnyű vagy nehéz ugyanaz a nyelv.

2021. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!