Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Jövőre kell majd elkezdenem egy új nyelvet tanulni és nem tudom hogy melyiket. Sok helyen inkább azt olvasom hogy válasszam a németet mert hogy az fontos, meg ilyenek de nekem nem nagyon tetszik, a hangzása is elég ramaty és az osztályból a nemetesek is mind gyűlölik mert hogy nehéz. A spanyol az amin még gondolkodom, mert azt elvileg könnyű tanulni és elég szép hangzása is van... nem tudom.

Ja és amúgy eddig angolt tanultam, ezt szeretem is, de elvileg angol után még nehezebb a német. Szóval melyiket kéne válasszam 🤔?



2021. ápr. 24. 22:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%

Én nem azt mondtam, hogy nekem nehéz volt, de értékelem az enyhe lenézést a mondatodban, gratulálok:D Nem fogod fel a lényeget: Én azt nem értem miért nyilatkozol olyanról, amiről halvány fogalmad sincs. Ha azt "hallod" (téged idézlek) valakitől, hogy "kiugrani az ablakon mókás", akkor onnantól te is azt fogod hangoztatni? Nem értem, miért érzed azt, hogy releváns a véleményed, engem ez zavar. Legalább annyit lehetne tudni, hogy a szobatársad mennyire beszélte a nyelvet, mert nem mindegy, hogy elgügyög pár banális mondatot vagy minimum közép szinten tud kommunikálni és úgy alkot véleményt. Ez olyan, mintha én a pár mondatos lengyel tudásom alapján azt mondanám, hogy ez milyen könnyű nyelv.

Egyébként, ha az neked bizonyító indok, ha valaki több nyelvet beszél, akkor tessék, angolul, spanyolul folyékonyan beszélek, németül és katalánul közép szinten, guaraníul és görögül alap szinten, tehát van összehasonlítási alapom, ezenkívül látom, hogy a magyarok mivel küszködnek a leginkább a spanyolnál és irtó kevés az, aki például tényleg jól használja a kötőmódot, vagy egyáltalán nem durván erős magyar akcentusa van és gyök kettővel beszél.

2021. ápr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha valaki már 1-2 szemeszteren át tanul egy nyelvet és azt mondja rá, hogy könnyebb, mint egy másik/harmadik (általa beszélt) nyelv, akkor már csak el tudja dönteni, hogy nehéz-e, vagy könnyű. De ezt nemcsak egy barátom mondta, hanem többen.

Ámde: "Legyen meg a Te szent akaratod! Ámen."

2021. ápr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy munkahelyeken a német az nagy előny? Mennyire használjátok a spanyolt, németet a hétköznapokban, szóval mennyire volt hasznos megtanulni?
2021. ápr. 26. 09:00
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy a nagyvilágban, de akár az itthoni külföldi cégeknék többre mész az angollal, de a német is nagyon hasznodra válhat, főleg, ha a Dunántúlon élsz, vagy olyan országba szándékozol menni (pl. dolgozni), ahol németek laknak (Németország, Ausztria, Svájc).

Spanyollal inkább többre mész Spanyolországban, vagy Közép-és Dél-Amerikában.

2021. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
38%

Őszinte leszek. ( mind a 2 nyelvet beszélem)

Ha azt akarod hogy egy olyan nyelvet tanulj meg amit soha nem fogsz használni akkor válaszd a spanyolt, vagy az olaszt. Jól hangzik először hogy egész Amerikában beszélik, de később rájössz hogy az egész геткеs életben nem mész Amerikába ( ha meg mégis akkor nyilván a spanyolt tanuld.) De tényleg, minden 2. ember Magyarországon spanyolt tanul, azt hogy nem fogja használni soha, észre se veszi. Ha szeretnéd használni is a nyelvet akkor mindenképpen német. Én is utáltam de ahogy tanultam rájöttem hogyha meglátod a szépséget benne nem lesz nehéz, se csúnya. Viszont ha nagyon Kolumbiába húz a szived, úgy érzed hogy csak abból tudnál megélni hogy kokaint termessz, akkor tanuld a spanyolt, mint a legtöbb könnyen befolyásolható ember.

2021. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
91%
Mert aki spanyolul tanul az biztos csak kokaintermesztő lehet Kolumbiában... Ez olyan, mintha azt mondanám minden magyar buta, pedig csak a te válaszodból indulok ki:D Egyébként a mexikói nagykövetségen dolgozó ismerősöm 500-600k-t keres havonta, de valahogy nem kokaint termeszt. És ezek után csodálkoztok, hogy mindenki utál minket és begyepesedett, negatív, alpári, földönfutónak tart külföldön. Nem véletlenül akar minél előbb szabadulni innen az összes épeszű fiatal.
2021. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha Amerikában akarsz dolgozni vagy mittudomén nem vagyok Pablo Escobar akkor tanulj spanyolul. Ha nincs semmi terved akkor lehetőleg ne. Én ezt akartam mondani
2021. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!