Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most ilyenkor mit tegyek?

Most ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez most furcsa lesz és lehet ciki is de nálam egy valós és eléggé idegesítő probléma.Van egy onoka bátyám aki eléggé sokat van nálunk ami magában nem is zavar de bejön a szobámba még akor is ha aludnék bejön és én pedig nem szeretek a SZOBÁMBAN lenni ha ő is itt van és olyankor ki megyek de ha ott maradok akor se megy el és eléggé zavaró egyedül szeretnék lenni de nem akarom kiküldeni mert nekem is roszul esne de mit tegyek vagy mit kellene mondjak?

#család #családi kapcsolat #otthon #zavaró #mit tegyek,mit kel mondanom
2021. ápr. 25. 03:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit itt leírtál, azt mond vissza az uncsitesódnak is. Ha korrekt, meg fogja érteni.
2021. ápr. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp mondd el neki.
2021. ápr. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Zárd be az ajtót.
2021. ápr. 25. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
olyan ajtóm van amit be semlehet zárni sajnos!
2021. ápr. 25. 06:29
 5/10 A kérdező kommentje:
1. kommentelő sajnos nem hiszem rendes ő amúgy meg szeret engem de ha ezt elmondanám neki inkább megsértődne és haza menne!Pont ezt akarom elkerülni mert nem akarom meg sérteni de nem tudom ezt máshogyan hogy jutassam tudtára??????
2021. ápr. 25. 06:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ácsi. Ha a te kommunikációd célja nem volt az, hogy megsértsd, megbántsd, lealacsonyítsd vagy megkülönböztesd (vagyis hogy bántsd) mégis megsértődik akkor az az ő döntése.

Ha azt megmondanád neki, hogy "Légyszíves ne gyere be kopogás nélkül a szobámba, mert az az én privát szférám." és ezen megsértődik akkor az az ő döntése.

Gondolom fiatal vagy, de szerinten szörnyű, hogy már ilyen fiatalon megtanultad a konfliktus elkerülést olyan dolgokban, amik amúgy alapok lennének (mint a nem nyitunk be máshoz kopogás nélkül).

Megsértődik? Szuper. Menjen haza sírni az anyjához és ha legalább sértődés árán, de megtanulja hogy nem nyitunk be csak úgy, mert bunkóság.

2021. ápr. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1). Ha ritka vendég (de nem az), akkor illő vele együtt lenni.

2). Ha gyakori vendég, akkor nem pimaszság, ha jelenlétében előveszel egy tankönyvet és "tanulsz". Ha nem veszi magát észre, hogy "tanulni" akarsz, akkor udvariasan megkéred, hogy készül holnapra, hétfőre, mert nagyon nehéz az anyag. Az is megoldás lenne, ha kijelentenéd, hogy most már elvonulsz tanulni.

3). Ha nem veszi magát észre, akkor valamelyik szülőd hívja ki, hogy kérdezni akar tőle valamit, ne zavarjon Téged.

2021. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 1Léna ***** válasza:
49%

Ha éppen vendég akkor illik törődni vele.

Ha akadályoz valamiben, akkor azt mond el neki.

Pl. Én elfáradtam, mostmár aludni szeretnék, magamra hagynál?

2021. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Tettesd hogy telefonálsz, vagy sürgősebb magánbeszélgetést kell folytatnod :D
2021. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát a telefonálás nem hiszem hgy beválna mert szerintem bejönne leüle halgatózni, vagy ugyis megkérdezné kivel beszéltél
2021. ápr. 29. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!