Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ha kiderult...

Hogyan kezeljem ha kiderult hogy gyogyithatatlan betegsegem van?

Figyelt kérdés

Rendornek készülök/készültem,vizsgak előtt állok, es nem rég diagnosztizáltak nálam szklerózis multiplexet 19 évesen. Ami egy szervezetet lassan leepito gyogyithatatlan immunbetegseg.

Egyaltalan nem tudok most mit kezdeni magammal ebben a tudatban hogy lassan alandoan masok segitsegere kell tamaszkodnom es rokkant leszek. Anyukám egyedül nevel minket tesómmal es igy is megszoritva élünk, az egyetlen opciom a rendorseg volt, ezt tuztem ki célnak , hogy minel magasabbra masszak ott.

Ezzel a betegsegem teljesen elvagta a fő celomat, a tudat, a tehetetlenség, hogy teher leszek masoknak nagyon mely depresszioba süllyeszt


Tudnatok tanacsot adni hogyan dolgozzam fel es. Fogadjam ezt el?



2021. ápr. 25. 18:35
 1/9 anonim válasza:
100%
Először is nagyon nagyon sok kitartást kívánok!!! Nagyon szép és nemes cél mellett határoztad el magad. Amit tehetsz az az, hogy idő és lelkierő segítségével megpróbálod elfogadni a helyzeted, sajnos mást nem tudsz tenni. Esetleg tűzz ki újabb célokat, amiket így is meg tudsz valósítani, ne feledd, ettől Te még ugyanolyan értékes ember vagy! Ne hagyj fel mindennel, ne engedd hogy a rossz átvegye az irányítást! Bízz és higgy magadban! Minden jót kívánok! ❤️
2021. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
2021. ápr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Az első válaszoló példásan leírta, mit tegyél. Ha egyedül nem tudod magad ezen túltenni (aligha), akkor fordulj pszichológushoz, aki nem gyógyít meg, de tanácsot ad ennek a kezelésében. Én is ismerek két embert is. Már megbékéltek a sorsukkal. Egyikük egy 39 éves lány. Minden jót!
2021. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
93%
Én azert tudok hozzászolni mert túl vagyok komolyabb betegségen. Nehogy elhidd hogy nem tudsz kigyógyulni!! Ha én és más a te betegségedből is tünetmentessé vált akkor ezt te is tudod. De azt hogy ezt hogyan lehet azt a pszihológus sem tudja mert ő sem volt benne, csak hallotta vagy olvasta. Ezt az tudja elmondani aki túl van rajta. Javaslok ilyen beteggel beszélni, ha nem sikerül irj privátban. Ne keseredj el, minden fejben döl el! De lehet!
2021. ápr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Te lány vagy?
2021. ápr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező az SM-nek többféle lefolyása van, több SM-es beteg teljes életet tud élni, nagyon-nagyon sokáig. Érdemes lenne más SM-es betegekkel találkoznod, beszélned.


A Rendőrség mint pálya sajnos ugrott de szerintem ezen kívül még számos munkalehetőség lehetne. Érdemes lenne elmenni egy pályaválasztási tanácsadóhoz.

2021. ápr. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
#4 es vagyok, én munkában is tudok segiteni.. nekem az is sikerült..
2021. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az élet sokszor arcon vág, és rád üvölt: "NEKED NEM EZ A JÖVŐD".

Ugyan nem ilyen módon, de sokszor belefutottam én is ebben a pofonba.

Kesereghetsz rajta, sajnálhatod magad, hogy "miért pont én", de nem lesz más.

Mit tudsz tenni? Hátra arcot fordítasz mindennek amit eddig elképzeltél az életedről, a jövőről, és új célnak szenteled az életedet.

Kitartást, és addig amíg tudsz levegőt venni abszolút tilos feladni!!

"if you're still breathing, you're the lucky ones"

2021. máj. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Ahogy írták, az SM nek nagyon sok fajta lefolyása van, és nagyon sokáig lehet mellette teljes életet élni. Nem tudhatod előre, mit hoz az élet. Egyre több új gyógyszert fejlesztenek rá. Lehet hogy 10 év múlva kifejlesztenek egy hatásos immunterápiát. Ne add fel! Valojaban ugyan annyi esélyel leszel rokkant mint bárki. Azt se tudatjuk, hogy reggel amikor kimegyunk az utcára, nem lesz autobalesetunk, mégsem ebben a tudatban éljük az életünket. Egyikünk sem lehet 100% biztos benne, hogy az lesz és úgy ahogy tervezi, nem lesz rokkant akár már holnapután, egy teljesen egészséges ember sem tudhatja hogy mikor hal meg. Akar már holnap is meghalhatunk, lehet balesetunk,vagy diagnosztizalhatnqk nálunk bármit. Nincs 100%, az emberi élet úgy van megalkotva, hogy nem tudhatja senki sem a napot és az órát, amikor meghal, vagy rokkant lesz. Te sem, én sem. Ugyanannyi esélyel mint amennyivel nekem tudtommal egészségesen holnap balesetem lesz és meghalhatok, te lehetsz 30 evig teljesen tünetmentes. Tudom baromi nehéz elfogadni egy ilyen diagnózist. Beszélj a kezeloorvosoddal, erdezz rá q jelenleg futó studykra, a prognózisra, és szerintem kérj pszichologiai/ pszichiáteri segítséget is. A depresszió az SM tünete is lehet. Nagyon sok ember évtizedekig el teljes életet ezzel q betegséggel. Abszolút szintén tartható. Lehet gyereked, munkád, egyáltalán nem biztos hogy olyan hamar rokkant leszel. Gondolom most lassan vizsgaidoszak, kitartás!!! A rendőrségnél is biztos van olyan munkakör amiben elhelyezkedhetsz. Illetve, keress rá Guseo András munkaira, ő egy neurológus , sok SM esnek segített felállni a kerekes székből, diétával. A gondolatoknak hatalma van. Ne temesd magad idejekorán, nem vagy menthetetlen, van számodra segítség. És élvezd ki a jó perceket, mert vannak. Kitartást neked, és sok sikert. Nem tudom hogy vagy azóta, de ha szeretnél, irhatsz. :)
2021. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!