Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak nekem fából vaskarika a...

Senior Séf kérdése:

Csak nekem fából vaskarika a munka ünnepe?

Figyelt kérdés
Kb olyan, mint a békefenntartó hadsereg, vagy a béke kiharcolása. Tudtok még ilyeneket?

2021. máj. 1. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Az általad említetteknek semmi köze az anakronizmushoz, de ettől függetlneül sem látok bennük semmi kifogásolni valót.

Mi a gond a békefenntartó hadsereggel? Ha két csoport állandóan marakodik, hiába mész oda egy kiskutyával meg egy óvodással, hogy hagyják abba. Olyan erőt kell felvonultatni, aminek a jelenléte is elég ahhoz, hogy behúzzák fülük-farkuk. A békefenntartó hadseregnek - ideális esetben - egyetlen lövést sem kell leadnia, a jelenlétük elég a béke fenntartásához.

A békét ki is lehet harcolni: ha egy csoport állandóan randalírozik és a szép szó nem használ, erővel kell őket elsöpörni, hogy utána nyugi legyen.

Mi itt a gond?

És mi a gond a munka ünnepével?

2021. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy tétlenséggel ünnepeljük a munkát, az lehet ellentmondásos, de azért eléggé erőltetett.

A nap helyesebb elnevezése munkások ünnepe, és akkor már nincs is semmi ellentmondás. Régebben ez volt a neve. Sajnos feledésbe merült az, mit is ünnepelünk ilyenkor. A karácsony, húsvét stb. is csak nem kell dolgozni, vagy mit vegyünk a gyereknek nyűgje.

A munkások ünnepe az ipari forradalomig nyúlik vissza. Nem megyek bele mélyen. Látástól mikulásig dolgoztak a munkások, lehetetlen körülmények között, és még a gyerekek is felnőtt módra güriztek.

Nagy ugrás: a mai ünnep eredetileg arról szól, hogy elindult egy folyamat valamikor, amitől számítva a melós is embernek érezhette magát.

2021. máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
A rabszolgatartás nemzetközi ünnepe. Nem tudom, hogy mi ebben számodra a furcsa.
2021. máj. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, 1-es, nem tudom, miért írtam anakronizmust az antagonizmus helyett.
2021. máj. 1. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!