Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem fizetnek rendesen a...

Miért nem fizetnek rendesen a magyar nagy multik?

Figyelt kérdés

Kamionsofőr leszek!És a családom fele már most Németországban él!Ott közel 3000 eurót keres és majd a fele meg is marad és ez egyetlen kereset a családtag másik tagja teljes bére megmarad!Lakhatás rezsi kaja az auto és szórakozás.Itthon nem keresek rosszul de az átlag fizetés pl ismerősöm multi 200.000 körül keres és csak a lakhatása 120.000 rezsivel plusz kaja stb semmi életkép!Itt Lidl Waberers Unix stb simán tudna adni 400-500.000 fizetést hogy rendes színvonal legyen és ne keljen elköltözni!Mi lessz így itthon?Nem lázadok érett felnőtt ember vagyok csak nagyon érdekel!A gazdaságról sokat olvasok!És szerintem mi is lehetnénk közel azonos nyugati szinten ha nem lenne ennyi ingyenélő ,és kizsákmányoló cégek stb!

És az nem igaz, hogy a magyarok haza jönnek meg nem mennek el mert csak én 4 családot tudok pedig rendes fizetésük és képzettségük volt!



2021. máj. 4. 08:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10 én is úgy érzem hogy rohadt nagy hipokrataság a multikat szidni, nélkülük nem is tudnám elképzelni az életet, elég csak az üzletláncokra gondolni, mennyivel kényelmesebb hogy mindent meg tudsz venni egy helyen ami nyitva van reggel 6 tól este 10 ig, mintsem minden egyes xarért különböző boltokba szaladgálni amik persze 8 tól vannak nyitva délig, akkor fél vagy 1 órás ebédszünet, és 4 kor már zárnak is...Arról nem is beszélve hogy a multik hoznak be rengeteg olyan dolgot amit itthon eddig nem lehetett kapni csak külföldön, pl a Pringlest, de ezer másik ilyen van még.
2021. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ne egy-egy mondatomra válaszolj, ha vitatkozni akarsz, hanem az egész hozzászólásomra."

Őszintén szólva fogalmam nincs, melyik a te hozzászólásod, hiszen itt mindenki anonim (igen, én is), így kénytelen vagyok kiemelni azt az egy mondatot, amire épp válaszolok.


"A multik diktálnak a kormányoknak kihasználva gazdasági hatalmukat"

Ez szerintem igen erős tévedés. Egy Tesco, egy Lidl, egy Bosch nincs abban a gazdasági pozícióban, hogy ilyen konkrétan diktáljon egy kormánynak. A helyzet fordított. A kormány édesgeti ide a multit brutális adókedvezményekkel, támogatásokkal. Hogy miért? Mert munkahelyet teremt, mert adót fizet. Mert megéri a kormánynak, az államnak! És persze az állam gondoskodik arról is, hogy a multinak ne kelljen nyugati szintű béreket fizetnie. Így éri meg mindkettőnek, kivéve a melóst, aki keleti fizetését nyugati árú kenyérre kell, hogy költse. De ebben nem a multi a hibás! A kormány (és teljesen mindegy, hogy az jobbos, balos, közepes) csábítja ide, ajánl fel neki olyan feltételeket, amikkel nyilván élni is fog. Gondolj bele: ha neked felajánlanám, hogy havi ötszáz forintért kibérelhetsz egy felújított lakást egy általad megválasztott környéken, fizetem a rezsidet, és cserébe annyit kérnék, hogy adj egy huszast (nem többet, nem kevesebbet) minden héten a sarki csövesnek, mit mondanál? Nem, kösz, mert ez igazságtalan lenne a többi ember felé, akik havi százezret fizetnek lakhatásért? Igazságtalan lenne a csöves felé, mert csak egy huszast adhatsz neki? Nem a multi a hibás, ők mint gazdasági társaság a lehető legoptimálisabb helyszínt keresik. Ha az állam felajánlja a sültgalambot, nem a multit kell hibáztatni.


"és ez nem csak hazánkra jellemző."

A fenti, amit leírtam, az az, ami nem csak hazánkra jellemző. A teljes káeurópa verseng a nagy multikért, hiszen összességében hasznot hajtanak, amíg elég olcsó a munkaerő. És matekozzunk kicsit! Állam bácsi jól jár az olcsó munkaerővel, a multi jól jár az olcsó munkaerővel. Miért lenne érdeke a kormánynak magasabb béreket előírni? Hiszen a nép még tapsol is nekik, újra és újra megválasztják így is. Akkor miért akarna változtatni bárki?


"Senki nem akarja kizavarni őket"

Ó dehogynem, neked biztos nem kell felemlegetnem, hogy egy migráncsozás és gyurcsányozás közt volt olyan időszaka az aktuális kormánynak, amikor a csapból is a gonoszmultizás folyt. És a fentebb leírtak fényében (no meg mivel az azóta eltelt évek során egy multi sem lett kiűzve) egyértelmű, hogy csak propagandafogás volt, mert épp nem volt más gumicsont a népnek. Viszont - sajnos - van egy olyan egyszerű rétege a lakosságnak, akinek ez a rövid kis propagandalöket is elég ahhoz, hogy igenis ki akarja űzni a multikat, mert azok a felelősek. Lásd például kérdezőt, aki csak addig jut el világnézetileg, hogy a multi fizethetne többet de nem fizet, és nem látja a gazdasági összefüggéseket.

2021. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12: bocsi hogy ezt mondom, de te nagyon egy hülye ember vagy, tipikusan az a mindig morcos magyar kispolgár... tudod te, mit tudnak adni a multik azoknak, akik akarnak is elérni valamit az életben? Olyan lehetőségeket amit a Tejes Marinéni kft., a sarki bótós az életben nem tudna... Karrier lehetőséget, lehet szar fizetés lesz először, ostoros bánásmód, de pl a mérnöki területeken olyan eszközökhöz juttatnak hozzá, és olyan tudást adnak, amit sehol nem kapnál meg. Ha nem lennének a nyugati multik mi lenne mégis? Nézd meg az oroszokat, és az ezer éves szarhugy technológiájukat, kb ez várna itt az emberekre, hacsak ki nem vándorolnak nyugatra... Aki járműmérnöknek tanul pl, van itt 4 nagy autógyár is, opel, audi, mercedes, meg majd a bmw, nem kell kiköltözni és hátrahagyni az egész családot, ha érvényesülni akarnál, de akár egy Lidl-t is mondhatnék, ahol ha jól dolgozik az ember egyre feljebb tud jutni, jobb fizetés, jobb karrier ... Ha nem lennének multik itt olyan mélyszegénység lenne mint ukrajnában.
2021. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És ezt miért pont nekem mondod? Nem én akarom elzavarni őket.
2021. máj. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!