Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok tehetséges a...

Miért nem vagyok tehetséges a nyelvtanulásban?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Én sem vagyok az. Nagyon sok éve küszködök. Jelenleg is tanfolyamra járok. Ez az utolsó amit megpróbálok. Jártam már több nyelvtanárhoz, tanultam suliba. Nem sikerült soha a nyelvvizsga. :(
2021. máj. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy motivált és/vagy a magyar nyelvszabályokat próbálod ráhúzni a tanult nyelvre, - ami sajnos menni, nem véletlen, hogy a magyar nyelv a világ egyik legnehezebb nyelve. Mi mindig is pihentebb agyúak voltunk a világ más nemzeteinél valamiért, - lényegében mindent fordítva alkalmaz a magyar az anyanyelvében, mint a legtöbb ország. A motivációra visszakanyarodva egy kicsit: a munkáltatóm benyögte - utólagosan támasztott követelmény szintjén - egy alapfokú idegennyelv ismeretét, mint követelményt. Szeretem a munkám, nem akartam elveszíteni, teljesítettem a követelményt, - tehát motiválva voltam. Az már megint más kérdés, hogy a követelmény teljesítése óta lényegében egyetlen szót nem szóltam a tanult idegen nyelven, mert nem volt szükségem az alkalmazására. Ezt nevezem szükségtelen szívatásnak, ill. rongyrázásnak, - csak azért, hogy "versenyképesebbnek" ítéljen meg minket a külvilág, bele lökünk embereket a saját költségeik, szabadidejük és energiájuk terhére olyan követelmények teljesítésébe, amiről tudjuk nagyon jól, hogy semmire nem lesznek jók a betöltött munkakör ellátása folyamán az érintettnek.

Nem fűzök ehhez további kommentet!

2021. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legjobban az háborít fel, hogy ezt kb. úgy kezelik a munkáltatók, mint a 40 éves életkor betöltését. -Ha azt elérted, már ne is számíts arra, hogy emberszámba vesznek, komolyan számolnak veled. Az idegen nyelv ismerete dettó! Ha csak magyarul tudsz kommunikálni, akkor a huszadára csökken az esélyed a foglalkoztatottságod esélye, mint ha "van papírod". Az internet és a rádiótelefon is ez: ha csak az egyik nincs, már nem is vagy ember! Ha nem tudsz 10-15 256 karakter hosszúságú ASCII-kódot, - mint jelszót, - a nyilvános WC előtt összetojhatod magad!
2021. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
2021. máj. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem a tehetség a probléma, hanem a megfelelő módszer hiánya. a legtöbb iskolában pont tanulni nem tanítják meg az embert. az nem tanulás, hogy ledarálják az anyagot és kiadják, hogy nesze, tanuld meg!


érdemes megismerni a memória és a tanulás működését, olyan tanulási módszert keresni, amivel sikerül is megjegyezni, megtanulni. nyilván az sem árt, ha nem kényszerként viszonyulsz hozzá, hanem lehetőségként tekintesz rá, élvezed. ezt nagyban meg tudja könnyíteni, ha sikerélmény is társul hozzá.

2021. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van, aki meg az autóvezetésben nem tehetséges. Lassan érez rá, az átlagnál több órát kell vennie, nem lesz belőle autóversenyző, de attól még megtanulhat vezetni. Nem vagyunk egyformák, ezen kár keseregni.
2021. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tehetséges kérdése, van akinek jó nyelvérzéke van, és van, aki egy életen át küszködik, mégsem tud megtanulni egy nyelvet.
2023. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7, A jó nyelvérzéket egy tehetség
2023. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!