Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől lenne,mitől lehetne...

Mitől lenne,mitől lehetne jobb egy horror film?

Figyelt kérdés
Horror filmek ről van szó ,imádom a Horror filmeket bár soha nem tudtam félni miközben néztem nem tudtam úgy meg ijedni a film közben ahogy az illene, mindet fapofával néztem végig, gyerek korom óta nézem ezeket és tényleg már akkor sem féltem vagy ijedtem meg de akkor is el mélyülve figyeltem a filmet,igazából én tudom mitől lehetne a fotel ből ki ugrasztani engem. ,de kiváncsi vagyok hogy nektek mi a véleményetek ,mitől lehetne ténylegesen ijesztő egy horror amitől úgy reagálnátok hogy huh ezt most ki kell kapcsolni mert nem merem végig nézni,a jumpscare már nagyon unalmas mégis minden rendező jumpscare val pakolja tele a filmeket, meg tele van mindd hülye bugyuta monológokkal ,meg olyanokat csinálnak bennük az emberek hogy attól a hülyeségtől falra mászok,na meg az erőltetett nyavajgások tól is falra mászok már és nem értem hogy még mindig miért raknak bele ilyeneket vagy miért így csinálják meg ezeket a filmeket?, kinek mi a véleménye ? akár szörnyes horror filmek ről akár slasher ről,szerintetek mitől lenne mind olyan amitől ténylegesen azt mondanátok hogy na ezt nem merem végig nézni mert félek?, nyilván nem csinálják ilyenre a horror filmeket mert nem lenne abból bevétel,de ahogy tudom az emberek szeretnek kicsit borzongani nem de? egy horror játék tól előbb össze csinálom magam mint a film től és ezeknek a játékoknak nagyobb bevételük van és nem fejezik be ez miatt a gyártásukat.akkor miért nem törekednek ugyan erre a filmesek is?

2021. máj. 12. 21:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
előre is bocsi a helyes írási problémák miatt,megértéseteket köszönöm.
2021. máj. 12. 21:04
 2/11 A kérdező kommentje:
na meg ha Démonos filmeket csinálnak szerintem egyáltalán nem ilyesztő mikor mutatják a Démont,egy megszállt ember ként mutatják mindet vagy ember formában vörös szemekkel vagy egyáltalán nem látni mert láthatatlan entitás ,sosem úgy ahogy azt az ember gondolná egy ijesztő szörnyként vagy valami,ha egy gyereknek azt mondod hogy Démon akkor eggyből valami ijesztő szörny jut eszébe róla amit ha meg látna össze csinálná magát,de nem ez helyett inkább mindig ember ként mutatják ijesztő szemekkel azt ennyi meg sebekkel a testén.
2021. máj. 12. 21:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A barokk körmöndatodat a 7. sornál abbahagytam, mert ismétlődő zagyvaság az egész.


A horror filmekkel általában az a baj, hogy:

- túl kiszámíthatóak

- a sztorijuk sablonos

- a karakterek életképtelenek/felejthetőek

- a szörnyek megvalórítása sablonos

- valamennyire mindig happy end végűek

2021. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

2


Jó kevés horror filmet láthattál, ha ez a véleményed...


[link]

2021. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mondhatjuk a létező összes Horror filmet láttam mar a 80 as évek horrorjaitól kezdve egészen idáig.
2021. máj. 12. 21:51
 6/11 A kérdező kommentje:
De véleményeket kérek hogy szerintetek mitől lehetne olyan ijesztő egy horror hogy azt mondjam huh ez tényleg para és nem nagyon merem végig nézni .
2021. máj. 12. 21:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Én abba gondoktam bele,milyen durva lenne látni egy horror filmet ami a saját lakásomba/kerületembe,iskolámba játszódna,ismert személyekkel,valami jó történettel.
2021. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
érdekes ötlet
2021. máj. 13. 00:32
 9/11 2*Sü ***** válasza:

A horror központi eleme a félelem. A félelem meg sokféle lehet. Egy-egy vizuális megjelenítés is felkelti az emberben az ösztönös félelmet. Ez lehet valamiféle nagyon természetellenes kép, valami olyasmi, amit #4 linkelt. Meg lehet valami nagyon disszonáns kép, valami olyan viselkedés, ami nagyon nem jellemző arra, amit látsz, pl. a Ragyogásban az ikrek, akikben az a félelmetes, hogy nem úgy viselkednek, mint ahogy azt az ember gyerekektől elvárja. Sokak számára a bohóc is ezért félelmetes úgy önmagában, mert disszonáns, a szája nevet, de könnycsepp van a szeme alatt, a haja színe, az orra, az öltözéke nem természetes, harmonikus, sápadt, de mégis életteli, stb…


A jump scare is működik a legtöbbször, nem véletlenül pakolják tele ilyenekkel is a horrorfilmeket. Még azok számára is működik az adott pillanatban, akik aztán később kritizálják az adott filmet, mert az viszont már nem a félelemről szól, hanem a filmmel szembeni minőségi elvárásokról.


Mitől jó egy igazi horrorfilm? Szerintem az egyik kulcs az, hogy valamilyen nagyon ősi, ösztönös félelmet ébreszt fel. Pl. ezért működik egész jól az Arachnophobia. A másik kulcs, hogy a félelem a legtöbbször ismerethiányból fakad, az ember nem azért fél a sötétben, mert tudja, hogy ott valami rá nézve veszélyes dolog van, hanem azért, mert nem tudja, hogy van-e ott valami rá nézve veszélyes, vagy sem. Sokkal megnyugtatóbb, ha a sötét erdőben bolyongva tudod, hogy a tigris pontban éjfélkor fog rád ugrani, arra lélekben és fizikailag fel lehet készülni. Ennél sokkal félelmetesebb, ha nem tudod, hogy a sötét erdőben bolyongva rád fog-e ugrani a tigris, van-e ott tigris egyáltalán, vagy tigris-e az egyáltalán, és nem tudod, hogy egy perc múlva, egy óra múlva fog rád ugrani, vagy soha.


Ez a fajta félelem sokkal „simább”, „puhább”, „lassabb”, de sokkal mélyebbre ható, maradandóbb félelem. Ha a jump scare egy tűszúrás, akkor a bizonytalanság a tartós fejfájás.


Szintén jó elem, ha a félelem tárgya elkerülhetetlen. Sok horrorfilmben van valamiféle happy end. Amiben nincs, ott is van valamiféle elvi lehetőség arra, hogy az ember kiutat találjon, megússza. Viszonylag kevés az a horrorfilm, amiben a helyzet eleve reménytelen, vagy a kiút maga is egy eléggé infernális út.


Szerintem az igazán jó horrorfilmet az teszi jóvá, hogy ilyenekkel operál, zsigeri, ösztönös, nem racionális félelemre, és erősen épít arra, hogy bizonytalanságban tart. Pl. Stephen King operál az ilyenekkel jól, főleg ha nem a filmes adaptációkat nézed, hanem a könyveit olvasod. A jó horror szerintem az, amiből bármelyik 1 perces jelenetet emeled ki, az önmagában nem félelmetes, de a film egésze mégis az. (Most pl. a Hasznos holmik jut eszembe, ami szintén jó példa arra is, mikor a szituáció megoldhatatlan.) Aztán szerintem igazán jó horrorfilm az, ami verőfényes napsütésben is félelmet tud kelteni (pl. Hitchcock: Madarak).

2021. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat .
2021. máj. 18. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!