Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pfizer oltás után , ha belàzas...

Pfizer oltás után , ha belàzasodnék, lehet- e szoptatni vagy nem?

Figyelt kérdés
Az első oltásnàl azt mondta a doki, ha esetleg belàzasodok vegyek be panadolt és szoptathatok. Ma vettem fel a másodikat, másik doki volt, ő meg mást mondott. Nem szoptathatok ha belàzasodok. Akkor most mi van? Első oltásnàl nem lazasodtam be. Fejni nem tudok annyit , hogy elég legyen neki. Annyi tejem van ami pont elég.

2021. máj. 15. 12:12
 1/9 anonim válasza:
100%
Nem bunkóságból, de ez egy olyan fontos kérdés, amire semmiképpen se itt akarj választ kapni,
2021. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Én azt mérlegelném a helyedben, hogy minek kisebb a kockázata. Hogy azalatt az idő alatt, amíg lázas vagy, tápszert, vagy korábban lefagyasztott tejet kap a baba, vagy ha esetleg valami olyan jut a szervezetébe lázas szoptatás alatt, amitől baja lehet. Nincs semmi bajom az oltásokkal egyébként, én is Pfizert kaptam, de mivel gyorsított eljárásban jöttek ki az oltóanyagok, ezért szerintem inkább legyen túlzottan elővigyázatos az ember, minthogy utólag gond legyen. Azt az 1-2 napot kibírja a baba, ha gond van alternatívával. Legrosszabb esetben feleslegesen voltál óvatos.
2021. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Facebook Kérdések és válaszok a szoptatásról csoport. Ott próbálj kérdezni.
2021. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is belázasodtam, szoptatok. Nem volt semmi gond.
2021. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én modernat kaptam. Senki nem mondta hogy ne szoptassak, csak azt hogy milyen gyógyszert vegyek be láz esetén. Egyébként voltam kovidos is és akkor is szoptattam lázasan.
2021. máj. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miert nem lehet lazasan szoptatni? Amikor begyulladtak a melleim mindenki azt mondta renduletlenul szoptassak hogy kiszivja amit ki kell es en akkor 39 fokos voltam.
2021. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam, hogy lehet. Én akkor megkérdeztem, hogy most a pfizer vakcina miatt , vagy szimplán a láz miatt. És csak a Làzra hivatkozott. Persze utána jártam, gyermekorvos, védőnő, még a saját orvosommal is beszéltem. Nem voltak egy véleményen, de több volt ,hogy nyugodtan szoptassak, ha esetleg 39 vagy a felé megy akkor ne. Hál istennek nem lettem lázas. Csak gàz, hogy nincs senkinél ugyan az a vélemény.
2021. máj. 22. 07:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel indokolták miért ne szoptathatnàl lázasan?
2021. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sokan nem értenek hozzá, az orvosin is alig van szó a szoptatásról.

A háziorvos pláne nem sokat tud, de sok gyerekorvosnak is elavult nézetei vannak, egyesek nem is kívánnak változtatni rajta. Én is akkor tudtam meg a legtöbbet, amikor szoptatni kezdtem.

Elsősorban a szoptatási tanácsadónak érdemes hinni.

2021. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!