Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olvasott, hallott, valaki...

Tanácstalan_lány kérdése:

Olvasott, hallott, valaki olyan esetről, hogy terhesség alatt beadott második Pfizer oltás után komplikációk léptek fel? Vérzés,vagy bármi magzat karosodas?

Figyelt kérdés
Romániában élek, az első adag oltást megkaptam. Minden rendben. De kevés az infom, azzal kapcsolatban,hogy mi a tapasztalat a második adag után.
2021. máj. 15. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha az első után nem volt baj, nagyon valószínűtlen, hogy a 2. után lenne. Magzattal kapcsolatos problémáról egyáltalán nem hallottam eddig. 1 emberről hallottam, hogy ideiglenes arcidegbénulása lett, de ez fel is van tüntetve a mellékhatások között. A többieknek max. izomfájdalmuk vagy hőemelkedésük volt 1-2 napig.
2021. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem az oltás helye sajgott 1 napot. Más semmi nem volt,ma 4. napja,hogy megkaptam.
2021. máj. 15. 11:03
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Én úgy hallottam egy orvosokkal felvett műsorban nemrég, hogy azért nem oltanak Mo-n a második adaggal, mert a második oltásnál több a mellékhatás, a védelmen pedig még 10%-ot sem növel. Nem azért, mert a magzatra veszélyes, csak a kismamákat nem akarják kitenni a mellékhatásoknak.
2021. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Magyarországon is oltanak a 2. adaggal :)
2021. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Ja, látom. Nem vagyok naprakész. Na, mindegy, akkor értsd múlt időben: máj 12 előtt sem azért nem oltottak, mert veszélyes lenne a magzatra.
2021. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Az UTÁNA történt valami komplikáció és a MIATTA történt két teljesen különböző dolog. Pl. több olyan esetet jelentettek az amerikai VAERS oldalán, ahol oltás beadása után vetélés következett be. Ezek abszolút túlnyomó többsége, ahogy átlapoztam a jelentéseket, a 6-10. terhességi hét közé estek, amikor amúgy is nagyon gyakoriak még a vetélések. Pusztán annyiból, hogy a vetélés előtt pár nappal vagy héttel oltást is kapott a várandós, nem lehet olyan következtetést levonni, hogy az oltás miatt vetélt el. Ahogy nagyon sok nem oltott is elvetélt nyilván, és olyan következtetést sem lehet levonni, hogy ez az oltás hiánya miatt történt.
2021. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,igazad van,nem.mindegy. :) Az eddig megjelent tanulmányok biztatóak, ezek alapján az első trimeszterben beadott oltások után sem történt több vetélés,mint eddig. Sajnos az első trimeszter mindig rizikós, marcsak emiatt sem volt bátorságom korábban beadatni,mint a 18. hét.
2021. máj. 18. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!