Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki Segít??? (Wattpad)

Valaki Segít??? (Wattpad)

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni egy történetet, amihez már megírtam a tartalmat, vagy fülszöveget (tudom is én, hogy hívják ezt) viszont nem engedi elmenteni, mert átléptem a 2000 szavas határt. De nem tudom, hogy mit töröljek ki, mert szerintem minden fontos, ami benne van.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy micsoda felesleges, mit töröljek ki.


Fülszöveg vagy micsoda:


Selena Thompson egy 23 éves, átlagos, Ogliore-nál dolgozó, lány. Az Ogliore nevezetű hely, egy rendezvény szervezős, olasz cég, akik már világszerte megtalálhatóak.

Két csoport van, az egyikben olyan alkalmazottak vannak akik a kisebb rendezvényekkel foglalkoznak, a másikban pedig a nagyobbakkal.

Selena, sajnos a kisebbik csoportban tartózkodik. Pedig saját maga is tudja, hogy simán elbirkózna egy nagyobb feladattal.

Épp egy babaváró buli szervezésén munkálkodik, mikor kopogtatnak az irodája ajtaján. A főnöke hívatja, merthogy átszeretne vele beszélni pár költségvetést, a babaváró bulival kapcsolatban. El is kezdenek erről beszélgetni, de aztán meghallja, hogy kéne valaki, aki megrendezi a Golden Globe-ot, mert lebetegedett az, aki eredetileg rendezte volna. Egyből felajánlja magát, és mivel nincs senki más aki önként jelentkezik erre a feladatra, neki adják.

Tökéletesen sikerül neki megrendeznie a gálát, azonban mikor egy kisebb interjúra elvonulnak a színészekkel, történik valami furcsaság, ami miatt sokaknak fájni kezd a feje. Ez csak pár másodpercig tart, és nem is igen foglalkoznak ezzel az emberek.

Selena boldogan megy haza a gáláról, és mit sem sejtve a másnapról, álomba szenderül.

Másnap reggel, munkába menet, Selenától egy fiatal ember kér segítséget, mert nem tudja, hogy hol van, és mi történt. Megnyugtatja, hogy nincs semmi baj, aztán megkérdezi a fiútól, hogy mi a neve.

A fiú azt válaszolja, hogy Peter Parker-nek hívják...

Selena nagyot derül ezen, majd mikor felismeri a fiút, visszaemlékszik a gálára, és eszébe jut az a fiú, aki majdnem elejtett egy spoilert. Tom Holland volt ez a személy.

Pár perccel később egy kávézóba térnek, ahol a tv-ben meglátja, hogy Chris Evans van a híradóba, mert megakar állítani egy fék nélküli vonatot, a saját kezével. Rájön, hogy valamiért a színészek, úgy kezdtek el viselkedni, mint akiket játszanak a filmekben...


Vajon sikerül rájönnie Selenának, hogy is történhetett ez? Sikerül a valóságot és a kitalációt szétválasztania, és mindent vissza csinálni a normális kerékvágásba, közben pedig arra ügyelni, hogy a színészek ne kerüljenek életveszélybe?


A címe egyébként az, hogy: Kitalált Valóság.

Előre köszönöm!



2021. máj. 16. 14:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#10 Huh..ez mennyire gáz...köszönöm Szépen! Ügyelni fogok ezekre mindenféleképpen! Nem is értem mi van velem, eddig azt hittem tudok helyesen írni, de ezek szerint holnap nem regényt, hanem a magyar helyesírási szótárat kellene megvennem..Na mindegy. Még egyszer, köszi!
2021. máj. 16. 19:48
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Elöljáróban gyorsan leszögezem, a Hetes vagyok, úgyhoyg lehet ismét lepontozni.


"Lehet, hogy én vagyok sík hülye"

Nem tudom, erről még korainak találnám, hogy nyilatkozzak.


"de harmadszorra olvasom újra [...] de nem értem!"

Na igen, lehet, hogy a számodra túl bonyolultan fogalmaztam. Leírom egyszerűbben, jó? Az ember, amikor olvas valamit, például egy olyan történetet, amiről tudja, hogy nem valós eseményeken alapul... például egy szupermenes történet... akkor fel tudja dolgozni, el tudja fogadni, hogy van szupermen, és olyan amilyen. De ha el akarod hitetni vele, hogy valós szereplők, emberi szereplők, emberi körülmények között cselekednek, akkor ne tegyél bele olyan irreális történéseket, hogy egy kis senki hirtelen csak úgy kap egy ekkora feladatot. Ez ugyanis teljesen irreális. A szupermenes példánál maradva: egy szupermenes történetben az olvasó fel van rá készülve, hogy létezik szupermen. Egy emberi, valós történetben egy ilyen esemény azonnal azt fogja gondoltatni az olvasóval, hogy ez hülyeség, ilyen nincs. Oldd meg máshogy! Oldd meg úgy, hogy az hihető legyen, különben hiteltelenné válik a történeted.


"Te pedig leírtál egy kritikát, amire abszolút nem voltam kíváncsi."

Gondoltam - bár úgy tűnik, hibásan -, hogy mindenféle segítségre nyitott vagy. Tévedtem, így jártam. Elnézésedet kérem. Megígérem, hogy ezentúl nem segítelek olyan tanácsokkal, amiket nem kérsz külön, határozottan és írásban.


"Látszik, hogy téged ez a történet egyáltalán nem érdekel, szóval nem értem minek írtál"

Attól, hogy engem nem érdekel a történet maga, még lehet jó a történet más számára, és attól még - gondoltam én botor módon - még segíthetek olyan tanácsokkal, amik jobbá teszik a művedet. Mint már említettem, ezért elnézést kérek.


"A másik amit nem igazán tudok feldolgozni: Kérlek szépen, sorold már fel nekem a helyesírási hibákat, amik megfájdították a fejedet. Mert hatszázszor átolvastam, és esküszöm neked, én NEM TALÁLTAM!"

Nos, nyilván azért hívtam fel a figyelmedet a helyesírási hibákra, mert te magad nem látod őket. De attól, hogy te nem látod, még léteznek. A hozzászólásom végén nagyon szívesen kigyűjtöm neked mindet, amit te hatszáz átolvasás után sem vettél észre.


"Legközelebb inkább a kérdésre válaszolj. Mert nincs ott, hogy: "Kritikát kérek!"."

Rendben, ezért már elnézést kértem. De ismét megígérem, többet nem segítek neked, ha nem kéred. Szerencsére van rajtad kívül nagyon sok írópalánta, aki boldog, ha segítséget kap.


"Plusz azért létezik a kedvesség is a világon. Nem tudom, rosszul vagy? Kell egy ölelés? Vagy mi a rák? Mert olyan szinten goromba és durva volt ez az üzenet, hogy még nekem is rosszulesett..."

Goromba...? Durva...? Neked fogalmad nincs a durvaságról. Semmi durva nem volt a hozzászólásomban. Tény, hogy nem cuki-muki, nyáltól csöpögő mézes-mázos, és még egy szmájli sincs benne. Ebben sincs. De attól, hogy a negatívumokra, hibákra mutatok rá, még nem kell durvának tekinteni. Az egészen mást jelent.


"És basszus, nem tudom mennyire látszik az írásomon, hogy gyerek vagyok, de szerintem lelehet szűrni."

A mai világban igen nehéz megállapítani, ki mennyi idős. A gyerek felnőttnek akar látszani, a felnőtt gyereknek. Nincs jelentősége. Az internet anonimitásában számomra egy személy vagy, aki megpróbál írni - és akinek én megpróbáltam rámutatni a hibáira.


"Öregem, még a morgós tesitanárom is jámborabb nálad. Remélem te igazából nem vagy ilyen...tapintatlan? Használhatom ezt a szót? Mindegy, most használom."

Miért ne használhatnád?


"Tehát leírhattad volna ezeket kicsit kedvesebben is."

Ellened fordíthatom a saját fegyveredet? Sehol nem írtad, nem kérted, hogy kedves szavakra vágysz.


"De a legfontosabb az, hogy segítséget kértem, a te üzenetedben pedig sehol sem látok segítséget."

Pedig van benne. Ebben is. Csak meg kell látni. Akarni kell, hogy meglásd. Ha nem akarod, ha csak bántásnak, durvaságnak veszed azt, hogy a hibákra rámutatok, akkor nem fogsz belőlük tanulni.


"Remélem válaszolsz, mert tényleg érdekelnek a helyesírási hibák. Előre köszi! :D"

Persze, íme, bár a hozzászólásodat olvasva nem tudom, miért.


"Selena Thompson egy 23 éves, átlagos, Ogliore-nál dolgozó, lány."

Felesleges vessző.


"Két csoport van, az egyikben olyan alkalmazottak vannak akik a kisebb rendezvényekkel foglalkoznak, a másikban pedig a nagyobbakkal."

Nincs visszautalás arra, hogy a munkahelyről van szó. Ez zavaró. Pl. Náluk két csoport van, Itt két csoport van, stb.

A második mondatrészből hiányzik egy "azok" vagy hasonló: "a másikban pedig azok, akik a nagyobbakkal". De az egész mondat kicsit erőltetett.


"Selena, sajnos a kisebbik csoportban tartózkodik. Pedig saját maga is tudja, hogy simán elbirkózna egy nagyobb feladattal."

Selena után nem kell vessző. a két mondatot feleslegesen szedted szét, egy mondat lenne, veszsővel elválasztva. Ráadásul nem tartózkodik, hanem oda tartozik. A tartózkodás csak egy fizikai ottlétet feltételez.


"Tökéletesen sikerül neki megrendeznie a gálát"

"Neki megrendezni" vagy "megrendeznie".


"Selena boldogan megy haza a gáláról, és"

Nem kell vessző.


"Selenától egy fiatal ember kér segítséget"

Fiatalember, egybe írva. Fiatal ember akkor lenne, ha az ember mivoltát akarnád hangsúlyzni. Ha lehetne tünde, ork, hobbit is.


"hol van, és mi történt."

Felesleges vessző.


"Megnyugtatja, hogy nincs semmi baj"

Fura, zavaró. Miért kell megnyugtatni, nem volt ideges. Ha viszont ideges, akkor az nem fog elmúlni egy nincs semmi bajtól. Életszerűtlen. Először még fiatalember volt, most már fiú.


"hogy Peter Parker-nek hívják..."

Parkernek. A három pontot indokolatlannak érzem.


"majd mikor felismeri a fiút, visszaemlékszik a gálára, és eszébe jut az a fiú, aki majdnem elejtett egy spoilert. Tom Holland volt ez a személy."

Számomra, külső, független olvasó számára ez zavaros. Nem tudom, milyen spoilert ejtett el, ki az a Tom Holland, van-e jelentősége. Olyan eseményre utalsz, amiről nem tudunk semmit. Vagy hagd ki, vagy utalj rá, mert így csak pislogok, mint pocok a lisztben és nem értem. Ráadásul egyszer fiú, egyszer személy. Ez nagyon nem szép.


"hogy Chris Evans van a híradóba"

Híradóban.


"mert megakar állítani"

Meg akar. Megállítani egybe, meg akar állítani külön.


"fék nélküli vonatot, a saját kezével"

Felesleges vessző.


"valamiért a színészek, úgy"

Felesleges vessző.


"mindent vissza csinálni a normális kerékvágásba"

Visszacsinál. Egybe. Továbbá a kerékvágásba csinálni egészen mást jelent... Inkább tereljen vissza abba a kerékvágásba.

2021. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a kérdező nem reagál, köszi utolsó!

A számból vetted ki a szavakat, teljesen egyetértek azzal amit írtál. És szerintem már az első válaszodon is látszott, hogy nem beszólni akarsz a kérdezőnek, hanem segíteni neki.


(Amúgy kérdező, a helyesírási hibákra már másik kérdésekben is felhívták a figyelmedet, szóval ennyire ne lepődj meg rajta.)

2021. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 Reagáltam rá, de úgy gondoltam azt kizárólagosan neki akarom üzenni, így privátban tettem ezt :) Egyébként egy kedves ember felnyitotta a szememet, hogy a hetes nem akart mást, csak segíteni. Szépen lassan megértettem, és a bocsánatkérésemet megírtam neki privátban, mert gondoltam, az kicsit talán személyesebbé teszi az üzenetem :D
2021. máj. 17. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!