Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki Segít??? (Wattpad)

Valaki Segít??? (Wattpad)

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni egy történetet, amihez már megírtam a tartalmat, vagy fülszöveget (tudom is én, hogy hívják ezt) viszont nem engedi elmenteni, mert átléptem a 2000 szavas határt. De nem tudom, hogy mit töröljek ki, mert szerintem minden fontos, ami benne van.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy micsoda felesleges, mit töröljek ki.


Fülszöveg vagy micsoda:


Selena Thompson egy 23 éves, átlagos, Ogliore-nál dolgozó, lány. Az Ogliore nevezetű hely, egy rendezvény szervezős, olasz cég, akik már világszerte megtalálhatóak.

Két csoport van, az egyikben olyan alkalmazottak vannak akik a kisebb rendezvényekkel foglalkoznak, a másikban pedig a nagyobbakkal.

Selena, sajnos a kisebbik csoportban tartózkodik. Pedig saját maga is tudja, hogy simán elbirkózna egy nagyobb feladattal.

Épp egy babaváró buli szervezésén munkálkodik, mikor kopogtatnak az irodája ajtaján. A főnöke hívatja, merthogy átszeretne vele beszélni pár költségvetést, a babaváró bulival kapcsolatban. El is kezdenek erről beszélgetni, de aztán meghallja, hogy kéne valaki, aki megrendezi a Golden Globe-ot, mert lebetegedett az, aki eredetileg rendezte volna. Egyből felajánlja magát, és mivel nincs senki más aki önként jelentkezik erre a feladatra, neki adják.

Tökéletesen sikerül neki megrendeznie a gálát, azonban mikor egy kisebb interjúra elvonulnak a színészekkel, történik valami furcsaság, ami miatt sokaknak fájni kezd a feje. Ez csak pár másodpercig tart, és nem is igen foglalkoznak ezzel az emberek.

Selena boldogan megy haza a gáláról, és mit sem sejtve a másnapról, álomba szenderül.

Másnap reggel, munkába menet, Selenától egy fiatal ember kér segítséget, mert nem tudja, hogy hol van, és mi történt. Megnyugtatja, hogy nincs semmi baj, aztán megkérdezi a fiútól, hogy mi a neve.

A fiú azt válaszolja, hogy Peter Parker-nek hívják...

Selena nagyot derül ezen, majd mikor felismeri a fiút, visszaemlékszik a gálára, és eszébe jut az a fiú, aki majdnem elejtett egy spoilert. Tom Holland volt ez a személy.

Pár perccel később egy kávézóba térnek, ahol a tv-ben meglátja, hogy Chris Evans van a híradóba, mert megakar állítani egy fék nélküli vonatot, a saját kezével. Rájön, hogy valamiért a színészek, úgy kezdtek el viselkedni, mint akiket játszanak a filmekben...


Vajon sikerül rájönnie Selenának, hogy is történhetett ez? Sikerül a valóságot és a kitalációt szétválasztania, és mindent vissza csinálni a normális kerékvágásba, közben pedig arra ügyelni, hogy a színészek ne kerüljenek életveszélybe?


A címe egyébként az, hogy: Kitalált Valóság.

Előre köszönöm!



2021. máj. 16. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A tartalomba miért írtad le majdnem az egész történetet? Így semmi izgalom nem lesz benne. Mutassa be a főszereplőt, és a többi fontos szereplőt. Meg írhatsz alá ilyen írói megjegyzést és ennyi.
2021. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igeen, szerintem is, ez inkább egy fél vázlat, mint tartalom.

Próbáld meg csak a lényeget belefoglalni. Miről fog szólni? Mi a lényeg lényege?

Ha nekifutsz még egyszer, szívesen elolvasom.

2021. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 Oké, köszi!
2021. máj. 16. 15:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.


Szerintem simán lehet, hogy a második bekezdéstől a hatodikig kihúzod (ezt majd beleírod a prológusba, vagy belefoglalod a történetbe).

Mert ebből a tartalomból igazából csak a vége érdekes.

2021. máj. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#2 Renddicsek. Köszönöm a választ! :)
2021. máj. 16. 15:38
 6/14 A kérdező kommentje:

Frissült fülszöveg:


Selena Thompson egy 23 éves, átlagos, Ogliore-nál dolgozó, lány.

Két csoport van, az egyikben olyan alkalmazottak vannak akik a kisebb rendezvényekkel foglalkoznak, a másikban pedig a nagyobbakkal.

Selena, sajnos a kisebbik csoportban tartózkodik. Pedig saját maga is tudja, hogy simán elbirkózna egy nagyobb feladattal.

Viszont ezúttal kap egy esélyt a bizonyításra, mivelhogy ő rendezheti meg a Golden Globe-ot.

Tökéletesen sikerül neki megrendeznie a gálát, azonban mikor egy kisebb interjúra elvonulnak a színészekkel, történik valami furcsaság, ami miatt sokaknak fájni kezd a feje. Ez csak pár másodpercig tart, és nem is igen foglalkoznak ezzel az emberek.

Selena boldogan megy haza a gáláról, és mit sem sejtve a másnapról, álomba szenderül.

Másnap reggel, munkába menet, Selenától egy fiatal ember kér segítséget, mert nem tudja, hogy hol van, és mi történt. Megnyugtatja, hogy nincs semmi baj, aztán megkérdezi a fiútól, hogy mi a neve.

A fiú azt válaszolja, hogy Peter Parker-nek hívják...

Selena nagyot derül ezen, majd mikor felismeri a fiút, visszaemlékszik a gálára, és eszébe jut az a fiú, aki majdnem elejtett egy spoilert. Tom Holland volt ez a személy.

Pár perccel később egy kávézóba térnek, ahol a tv-ben meglátja, hogy Chris Evans van a híradóba, mert megakar állítani egy fék nélküli vonatot, a saját kezével. Rájön, hogy valamiért a színészek, úgy kezdtek el viselkedni, mint akiket játszanak a filmekben...

Sikerül rájönnie, hogy is történhetett ez? Sikerül a valóságot és a kitalációt szétválasztania, és mindent vissza csinálni a normális kerékvágásba, közben pedig arra ügyelni, hogy a színészek ne kerüljenek életveszélybe?


Még mindig túl sok? Mit változtassak rajta? Esetleg így már jó?

2021. máj. 16. 16:25
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Elsősorban a helyesírásodat kéne megváltoztatni, mert katasztrofális. Megfájdul tőle az ember feje.

Másrészt az egész szöveget újra kéne írni, ezúttal magyarul. Már persze értem én, hogy most is magyar szavakat használsz, de a szöveg annyira erőltetett, összefüggéstelen, darabos, hogy ha ebben a "stílusban" írod meg az egészet, senki nem fogja két oldalnál tovább bírni.

Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a történet is olyan mértékben életszerűtlen, hogy hangosan felröhögtem már az elején. No nem azért mert humoros, hanem mert baromság. Lehet, hogy később érdekes a sztori, de ilyen ordas marhaságokkal, hogy egy kis senki hirtelen csak úgy megrendezheti a világ egyik legjelentősebb eseményét, teljesen hiteltelenné teszed. Nonszensz, de a rossz értelemben. Az olvasó nyitott a szupermenre, elhiszi, hogy megállít egy vonatot, de senki nem fogja bekajálni, hogy a főhős csak úgy a semmiből ilyen helyzetbe kerül. A férfi olvasóid egyből arra fognak gondolni, hogy vajon kit kellett ezért leszopnia és hányszor.

2021. máj. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig kettes vagyok.


Figyu, hagyd meg ezt a változatot is, de próbáld ki, hogy kihúzod a második bekezdéstől a hatodikig.


Mert te a tartalomba beleírtad a világ felépítését, de azt a regénybe kéne beledolgozni.

2021. máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7 Hatalmas Jane Austen lehetsz...

Lehet, hogy én vagyok sík hülye, de harmadszorra olvasom újra a "Az olvasó nyitott a szupermenre, elhiszi, hogy megállít egy vonatot, de senki nem fogja bekajálni, hogy a főhős csak úgy a semmiből ilyen helyzetbe kerül." mondatodat, de nem értem! A főhősünk Selena Thompson. Nem Chris Evans. És attól még, hogy megakar állítani egy vonatot, nem biztos, hogy meg is tudja! Éppen ez az! Azt HISZI, hogy megtudja. És persze azt írsz amit akarsz válaszként, de én azt kérdeztem, hogy "Még mindig túl sok? Mit változtassak rajta? Esetleg így már jó?" Te pedig leírtál egy kritikát, amire abszolút nem voltam kíváncsi. Látszik, hogy téged ez a történet egyáltalán nem érdekel, szóval nem értem minek írtál, de hagyjuk inkább. A másik amit nem igazán tudok feldolgozni: Kérlek szépen, sorold már fel nekem a helyesírási hibákat, amik megfájdították a fejedet. Mert hatszázszor átolvastam, és esküszöm neked, én NEM TALÁLTAM! Általában mindig nagyon oda figyelek a helyesírásra, és ez most sem történt másképp. Tehát még egyszer: Kérlek, írj le példákat, mert én szoktam az az ember lenni, aki allergiás a helyesírási hibákra, és elég gáz lenne, ha rászólnék valakire, hogy azt nem úgy kéne leírni, azt közben én is ugyan olyan rosszul írok ... Legközelebb inkább a kérdésre válaszolj. Mert nincs ott, hogy: "Kritikát kérek!". Plusz azért létezik a kedvesség is a világon. Nem tudom, rosszul vagy? Kell egy ölelés? Vagy mi a rák? Mert olyan szinten goromba és durva volt ez az üzenet, hogy még nekem is rosszulesett... Nyugodj le, igyál meg egy pohár vizet, sóhajts nagyokat. És basszus, nem tudom mennyire látszik az írásomon, hogy gyerek vagyok, de szerintem lelehet szűrni. Öregem, még a morgós tesitanárom is jámborabb nálad. Remélem te igazából nem vagy ilyen...tapintatlan? Használhatom ezt a szót? Mindegy, most használom.

Tehát leírhattad volna ezeket kicsit kedvesebben is. De a legfontosabb az, hogy segítséget kértem, a te üzenetedben pedig sehol sem látok segítséget.

Remélem válaszolsz, mert tényleg érdekelnek a helyesírási hibák. Előre köszi! :D

2021. máj. 16. 19:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia, újfent a kettes vagyok :D

Bocsi, hogy közbeszólók, de néhány helyesírási hiba, amit én találtam:


"olyan alkalmazottak vannak, akik"


Nem tudom, hogy ezt idevegyem-e, de a "pedig"-et kétszer is leírtad, majdnem egymás után, és a "rendez"-t is.


Szerintem a fiatalember egybe van.


A "Másnap reggel..." bekezdésben kb. háromszor írtad le, hogy "hogy".


"Peter Parkernek" a helyes. Kötőjel nélkül.


Plusz néhány helyen a fogalmazásodon javítanék, meg volt egy-két szóismétlés. Viszont én sem vagyok tökéletes, biztos el is írtam valamit, úgyhogy ne vedd készpénznek, amit mondok : )

2021. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!