Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan köszönjek meg egy...

Hogyan köszönjek meg egy ajándékot?

Figyelt kérdés
Tudom tudom egy köszönömmel. De igazaból arról van szó hogy ha valamit kapok akkor úgy tűnik mintha nem örülnék neki. Pedig igazából mindennek örülök.
2021. máj. 20. 11:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is nehezen fejezem ki az éréseimet, főleg ha többen is néznek egy ajándék kibontása közben, nem vagyok egy sikongatós semmire.

Én azt szoktam mondani, hogy régóta vágytam rá, vagy hogy jajj de jó, ez nagyon tetszik. Ha erre sem futja, akkor esetleg még az ajándékozó jelenlétében foglalkozz az ajándékkal. Ha egy könyv, kezdd el lapozgatni, ha ruha próbáld fel, készíts benne fotót stb. Abból látni fogja az ajándékozó, hogy tényleg örülsz neki.

2021. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Átérzem a problémádat, de ez tanulható. Olyanokat szoktam mondani ilyenkor, hogy "milyen kedves tőled", "jaj de szép", "látszik, hogy minőségi munka". Illetve azt is minden további nélkül kimondhatod, hogy "nagyon örülök neki" vagy "nagy örömet szereztél vele". Ezek csak először jönnek nehezen az ember szájára, egy idő után teljesen természetessé válik.
2021. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is nagyon megértelek.Az ember néha fárasztónak érzi, hogy plusz még kifelé mondogasson dolgokat, amikor bent érzi és kész.Ez nekem is fárasztó.Csak én már öreg vagyok és megtanultam, hogy muszáj.Próbálj meg valami olyasmit mondani ilyenkor, amit őszintének érzel.Akkor nem kell olyat mondanod, amit elvárnak tőled és akkor sokkal jobban fogod érezni magad.Azt hiszem, nem undok vagy, aki nem akar mondani semmit. Hanem őszinte. És utálsz mondani bármit is, ha elvárják tőled.Bújj ki nyugodtan az elvárások alól.Ha úgy érzed, azt várják, hogy lelkendezzél, te nyugodtan mondd őszintén örömmel, hogy köszönöm szépen. Csak önmagad legyél.
2021. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!