Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyigazolványnál az...

Személyigazolványnál az ujjlenyomat mire jó?

Figyelt kérdés

Ma voltam okmányirodába csináltatni a személyimet, az ott dolgozó úr megkérdezte hogy szeretnék-e ujjlenyomatot készíteni, de mivel nemtudok róla hogy ez bármilyen szempontbol is hasznos lenne ezért rávágtam hogy nem igenylem, valaki tudja hogy esetleg ez járhat-e valamilyen hátránnyal?

főleg az érdekelne hogy külföldre utazásnál ebből lehet e probléma, nyáron utaznék romániába,oda ugye nem kérnek ilyet?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 20. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnél-e?? Tőlem nem kérdezték meg sajnos...

Nem, nem lesz semmilyen problémád. Eltárolják a rendszerben és talán a személyiben is, amit aztán a megfelelő hatóság tud kiolvasni belőle.

2021. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Akkor lehet gond, ha útlevél nélkül repülővel mész EU-n belül. Chip nélküli személyit nem fogják elfogadni.
2021. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert Romániában most vezetik be a biometrikus személyit, vagyis az új személyi használható lesz elektronikus aláíráshoz, pénzügyi, egészségügyi meg mindenféle műveletekhez stb stb, persze akkor ha ilyent kérsz.
2021. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs, benéztem, azt hittem hogy a román személyiről szól a kérdés. A magyar rendszert nem tudom.
2021. máj. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Chip nélküli személyit nem fogják elfogadni." Erről van valami forrásod? Én ilyet nem hallottam.
2021. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor ha jól értem ha kocsival megyek át romániába nem lehet ebből probléma, legalábbis nagyon remelém
2021. máj. 20. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is kérdezték, mondtam nem kell, mert nem akartam húzni vele az időt, elvileg a repülőtéri ügyintézést gyorsítja valahogy.
2021. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!