Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Dohányzás után szedültem...

Serpent_s kérdése:

Dohányzás után szedültem illetve, nagyon köhögök amikor le akarom tüdőzni...?!

Figyelt kérdés
Eddig kb 2-3 szálat ha elszívtam életemben, de megtudtam, h ez szájrákot is okozhat ezért mindenképp le szeretném tüdőzni.(nem dohányzok mindennap, csak amikor már nagyon összejön minden, és nem vágdosni akarom magam..ezért inkább elszívok egy szállal) ma megpróbáltam letüdőzni azonban egyszer-kétszer rám jött a köhögés, (viszkető érzés volt a torkomban), Illetve utána szédültem is egy kicsit.. tudnátok segíteni, hogyan kell “helyesen” letüdőzni?? (Silver Blue Marlborot szívok), és tudom, Hogy helytelen egyáltalán nem kène stb?.. de kérlek ezektől kíméljetek. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és a segítségeket!

2021. máj. 21. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg ennyire hülye vagy? Mi az hogy szájrákot okoz? Az okoz rákot ha letüdőzöd a kátrányt ami a cigiben van 🙄
2021. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az első válaszoló írja.

Ha tüdőre szívod, nagyon nagy a valószínűsége a tüdőráknak. Inkább mondj le róla, ne szívd sehogy.

2021. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg nem akarsz leszokni, legalább ne tüdőzd le. Ja és nincs olyan hogy szájrák. Tüdőrák van, ahogy #1 és #2 írta 🤦‍♂️
2021. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért köhögsz, mert a tüdőd se szereti. Ne akard hozzászoktatni magad. Ne szokj rá. Ha nagyon olyanod van, akkor esetleg pár szivarkát szívj el inkább néha (tényleg alkalomadtán), azt nem szokták letüdőzni. De semmiképp se tüdőzz le semmit, és cigit meg felejtsd el.
2021. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valaki mondja már el nekem hogy mi az a szájrák 😅😆
2021. máj. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

A szédülés lehet azért mert új vavy mert erőssel próbálkozol a köhögés ilyenkor normális


Mellesleg mindenkinek a maga döntése mit csinál a testével legyen az ártalmas vagy sem. Ha kérdező cigizni akar úgy is cigizni fog.

2021. máj. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"A szédülés lehet azért mert új vavy mert erőssel próbálkozol a köhögés ilyenkor normális" - Az a szédülés meg köhögés pont azt jelenti, hogy a szervezet próbálja jelezni, hogy nagyon nem kéne. És ilyenkor kell megálljt parancsolni neki, mert ha hozzászoktatja a szervezetét, akkor már vége, függő lesz, és nagyon nehéz megszabadulni.



"Mellesleg mindenkinek a maga döntése mit csinál a testével legyen az ártalmas vagy sem. Ha kérdező cigizni akar úgy is cigizni fog." - Éppen attól próbáljuk megmenteni a kérdezőt, hogy rászokjon egy akár élete végéig tartó nagyon káros függőségre, amiről nagyon nehéz leszokni.

2021. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Igenis létezik szájrák, ami a szájüregi daganatok hétköznapi gyűjtő neve.

[link]

(Mellesleg rá lehet guglizni)

Okozhat a cigaretta szájrákot, volt ismerősöm is ebbe halt bele, a végén gége kanült kellett viselnie, etetni meg minden, nagyon borzalmas volt.

A pipázás előbb okoz ilyen elváltozást, szóval arról közismertebb.

Ha valaki letüdőzi a füstöt, akkor ott okoz elváltozást, rákot.

Ezt alátámaszthatja például - rá lehet keresni - a Marlboro Cowboy esete, aki cigi reklám arca is volt, amikor tüdőrákos lett, egyértelműen a cigarettától, akkor vallotta be, ha elhitte volna, amit előtte már sokan mondtak, akkor nem szívta volna, nem beszélve a reklámozásról. Az USA-ban egy időben még a reklámok is arról szóltak, hogy még a terheseknek is jót tesz, szívják nyugodtan.

Én is tiniként dohányoztam, de nem tüdőztem le, csak az orromon fújtam ki a füstöt. Akkor hagytam abba, amikor az orr-fül-gégészeten megállapították, hogy orrpolipom van, és a cigi hatására még nőni is kezdett. Nem szívtam túl sokat - emlékeim szerint -, de arra máig emlékszem, milyen nehéz volt még így is letenni, mivel a nikotin az orr nyálkahártyán keresztül is felszívódik.

Úgyhogy én amondó lennék: kérdező, jobb ha leteszed a cigit, mert sokkal nagyobb gondot fog okozni, mint a szédülés, köhögés, meg a hasonlók.

2021. máj. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És hetes te úgy gondolod hogy néhány ember gyakorin majd lebeszéli?
2021. máj. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!