Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A félautomata kések használata...

A félautomata kések használata legális közterületen?

Figyelt kérdés
Az automata (rugós kések) tiltottak közterületen, illetve van egy 8cm-es határ is. Nekem több olyan késem van, amik csak félautomaták, vagyis olyanok, mint egy bicska, de rugóval nyílnak. Nem automata, mert nem gomb nyomására "lövi" ki a pengét, hanem szépen kinyílik (de rugóval). Erről semmilyen adatot nem találtam, hogy mennyire legális.

2021. máj. 22. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Rúgós bicskánál nincs penge hossz határ ha megtalálják minden féleképpen bírság .

A másik a félrúgós csak nyitás könnyítésénél van szerepe.

2021. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Melléklet a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelethez

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

---

A jogszabály nem ismer olyat, hogy félautomata kés. Mellesleg én sem teljesen értem, mit értesz ez alatt.

Rugós kés teljesen egyértelmű: gomb, kapcsoló, pöcök aktiválásával rugó teljesen nyitja és reteszeli a pengét.

Nem rugós: kézzel kell a pengét kinyitnod. Mindegy, hogy körömmel (svájci bicska), egy ujjal (egykezes kések) vagy egyéb módon (pl. pillangókés).

2021. máj. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!