Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a versemről?...

Mit gondoltok a versemről? Kérlek, legyetek velem minél őszintébbek, írjatok le minden hibát, amit épp kiszúrtatok benne, hogy fejlődhessek e téren. 16/F

Figyelt kérdés

Nincs kezem karjaimban fogni

A megsebesült lelkeket,

Inkább írom saját gondolataim,

S sorról sorra rímelnek.


Nincsen fényes múltba menőm,

Csak idő tolong előttem:

Van, mikor nem tömegbe dölök

Itt, magamban rettegek.


Nincs öreg, ráncos korom sem,

Fiatal a testem: de fiatal!

Nem tudok semmit, csak mindent,

Mit én összehurcoltam.


Nincs kósza sorsom e bolygón,

S nem ível fel petárda:

Megvan minden, s nem vagyok

Szegény, sem gazdag.


Nincs szeretett szívem, ha kell,

S nem is olyan szerető,

Mint gyermek, kit körbe ölelnek:

,,Sokat nem ér a bőröd!"


Nincs sok tehetségem papírra,

Cetlire írni, mi megihlet:

Néhol nem elég egy-két sóhaj:

S harcba kíván a lelkem.



2021. máj. 24. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nem üzen semmit, nem értem, miről szól... néha nem jönnek ki a rímek sem. Nem tudom, mi a célod a versírással, esetleg ebből szeretnél-e megélni a későbbiekben, vagy csak hobbi szinten írogatsz, ha az előbbi, nem én fogok tudni segíteni a fejlődésben, mert nem értek hozzá, ha az utóbbi, akkor meg hajrá, csináld, ha jól esik, hiszen fejleszti a kreativitást, levezeti a stresszt, kikapcsol (gondolom), és addig sem a gép előtt görnyedsz, ahogy sok korodbeli (korunkbeli) :)!
2021. máj. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Az első versszakban leirod, hogy rímelni fog, ahhoz képest egy db rím sincs benne. Ez olyan mintha csak leírtad volna a gondolataid és már csak az hiányzik hogy versbe szerkezd. Szóval kezdjél vele valamit mert így semmi. Vagyis nem vers.
2021. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Őszintén?

Egy sapka szar.

Nem nevezhető versnek, mert az már dicséret lenne.

2021. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Az első két sor nagyon tetszett, gyönyörű képet fest le. Igazából mindegyik sor szép, de az a baj, hogy nem érzem úgy, mintha kötődnének egymáshoz.


Nem nagyon vannak benne rímek, csak rímelni akaró szavak a sorok végén. Vannak versek, amikben pont az a pláne, hogy nincs bennük rím, de úgy, hogy az elején leírtad, hogy neked "sorról sorra rímelnek" a gondolataid, ez erre a versre már nem érvényes.


Nincs semmiféle versmérték, a szótagok nem passzolnak egymáshoz, így akadozik a szöveg, amikor olvasom.


Nem mindig tiszta, mi a téma, és nem akarok "mire gondolt a költő?"-set játszani, de ami nekem átjött: a lírai én felsorolja, mi az, ami nincs neki, de mi az, amivel ennek ellenére boldogul és dolgozhat. Szóval talán a hiányosságok és az erősségek összevetése, valamint a kibékülés a jelenlegi helyzettel, a jelenlegi állapottal, ahogyan az ember látja magát. De nagyon szívesen meghallgatom, mit jelent neked a vers.


Szóval "nem kegyetlenül k_rvarossz, csak aránylag szar", ami azt jelenti, hogy lehetne jobb is, de kizárt, hogy a létező legrosszabb vers, amit valaha olvastam :)

2021. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Olvass egy kis Romhányit! Ebből megtudod mi is az a rím. Na és a ritmussal meg a szótagszámmal sem áll hadilábon. Azt is tanulhatsz tőle...

[link]

2021. máj. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! :) Köszönöm, hogy leírtátok a hibáim. Meglehet igen, hogy azok a rímek igazából nem is rímek, csakhát kerülni akartam minél jobban a ragrímeket, de most általazok rádöbbentem, hogy azok csak igazából rímelni akaró szavak de nem rímek. Elolvastam pár versét Romhányinak és láttam is pár rímnél, hogy kéne felállnia egy olyan rímnek, ami nem rag rím, de mégis tökéletesen rímel.
2021. máj. 25. 15:09
 7/8 anonim ***** válasza:
11%
Amit te írtál abban nincs is rím. Miért hitted hogy van?
2021. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
57%

Előbb elolvastam a véleményeket, és csak utána a versedet. Nos azt hiszem ez az az eset, amikor valaki elvontabb verset ír az átlagnál és az emberek nem értik, így rossznak titulálják.

Igazán különleges a verselési stílusod, csak így tovább, vuhúú

2021. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!