Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindennap félretettem 400...

Mindennap félretettem 400 forintot és most lett 144 ezrem, de ez egy csomó aprópénz és ezt tuti nem fogadják el! Hol tudom valahogy nagyobb papírpénzzé váltani?

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Bank, posta?
2021. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg kisboltokat, benzinkutakat kerdezhetsz meg, hogy kell-e nekik apró. Én mellettünk lévő kuton szoktam bevaltani. Örülnek neki.

Posta, bank bevaltja, de százalékért.

2021. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadják, azaz kötelező elfogadniuk 50 db/címletig. Azaz ha 200-asok, akkor 10.000 Ft-ot ki tudsz belőle fizetni. Illetve ha önkiszolgáló automatába szórod bele, azt nem érdekli, el fogja fogadni.
2021. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
79%
Lehet sok volt a matek de azt hittem az lesz a kérdés hogy hany napig gyujtogetted xd
2021. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 2*Sü ***** válasza:
100%

> Mindennap félretettem 400 forintot és most lett 144 ezrem


Ha 200 Ft-os érmékben is van, az is minimum 720 érme, ami nem kis mennyiség. Súlyra sem kevés, egy 200 Ft-os érme 9 grammos, 720 darab kitesz 6,5 kg-ot. Nyilván egy kisbolttal, benzinkúttal egy az egyben megpróbálni beváltatni esélytelen.


> de ez egy csomó aprópénz és ezt tuti nem fogadják el


A boltok akkor tagadhatják meg az megtagadhatják a pénzérmékkel való fizetést, ha az érmék száma eléri az 50 darabot. Ez 10 000 Ft-ot jelent 200-asok esetén. Régebben azoknál az áruházaknál, ahol volt önkiszolgáló kassza, ott el lehetett sütni, de mostanság ott is korlátozva van a bedobható érmék száma.


> Hol tudom valahogy nagyobb papírpénzzé váltani?


Nos, ez jelenteni fog némi veszteséget…


Az egyik lehetőség a posta. Itt az érmék bankjegyekre váltásának a díja a beváltott összeg 7,65%-a. Tehát a 144 ezer forintnyi érméért 132 984 Ft-ot fogsz kapni. Lásd: [link] (6. oldal, „2. A készpénz címletváltás, valamint a forgalomképtelen forintbankjegyek és forintérmék átváltásának díja”)


A másik lehetőség egy bank. Ekkora érmemennyiségnél a váltás itt sem ingyenes, de hogy mennyibe kerül, azt bankja válogatja, de jellemzően 5% körüli díjat számolnak fel.


~ ~ ~


Ha nem sürgős, én inkább részletekben költeném el, önkiszolgáló kasszánál. Egy hétköznapi bolti vásárlás 4000 Ft értékben, mindjárt 20 darab 200-assal kevesebb. (Nagyobb összegű vásárlás esetén is el lehet sütni, hogy bedobsz egy-két tucat érmét, a maradékot meg bankjegyben dobod be.) Ha hetente ellősz 5 000 Ft-ot, akkor fél év alatt el tudod költeni.


Esetleg még egy kisbolt, ahol ismerős vagy még játszhat, ha megbeszéled az eladóval, hogy havonta hozol neki 50 darab 200-ast rolnizva, neki ez jól tud jönni, de azért a dolog így is sokáig tart.


Ha záros határidőn belül kell a pénz, akkor marad a bank vagy a posta. Ehhez viszont érdemes megnézni, hogy pontosan milyen címletű érméid vannak, hány darab, mert lehet, hogy egy adott bank nem csak az érmék összege, hanem azok darabszáma alapján határozza meg a díjat.


~ ~ ~


A jövőben célszerű folyamatosan váltani a gyűjtött pénzt, 5 nap után kivenni az érméket a „perselyből”, és betenni egy 2000-es bankjegyet. Vagy havonta tenni félre kb. 3000 Ft-ot, vagy havonta 12 000 Ft-ot, mintsem naponta 400-at. Még célszerűbb, ha van egy megtakarítási számlád. Ott még minimálisan kamatozni is tud a pénzed.

2021. máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha vonattal utazol, a MÁV automatái még örülni is fognak neki. Nincs benne limit, bármennyi érmét beleszórhatsz, a régi típusúak (2019 előtt kihelyezettek) pedig nem tudnak visszaadni papírpénzt, így sok 200-as fogy belőlük amit abból tölt újra amit beledobnak, de a papírpénz visszaadás hiányában ez a címlet gyorsabban fogy, mint amennyit beledobnak, ezáltal pontos összeg módba kényszerülnek. Mások bosszúságát megelőzheted, ha egy hosszabb, több ezer Forintos út árát 200-asokkal fizeted ki, így másoknak vissza tud adni. Bár a karbantartáskor is utántöltik, nem minden nap megy ki karbantartó.

(Az új típusú gépek már adnak vissza papírpénzt is, így azokkal nincs ilyen gond.)

2021. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bettybabus válasza:
100%
Én egy kisvárosi gyógyszertárban dolgozom és rengeteg aprópénzt váltunk be a helyi kisboltoktól, magánszemélyektől, akár százezres összegekig. Nálunk sok váltópénz fogy, mert sokan jönnek "nagy pénzzel".
2021. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mennyi ido alatt gyult ossze ez a mennyiseg? Ha megkerdezhetem
2021. máj. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
1 év
2021. máj. 28. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!