Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ennyire drága a szállítá...

Miért ennyire drága a szállítási díj Ebay-en az USA-ból, míg Kínából szinte mindent elhoznak ingyen vagy aprópénzért?

Figyelt kérdés
Egyik se EU-s ország, tehát az nem lehet indok hogy Eu-n belül olcsóbbak a vámok. Néztem csomó kacatot Ebay-en, az USA-ból mindennek pokoli magas a kiszállítási díja, jó pár esetben többszöröse is mint a vételár maga. (Volt hogy cirka 800 Ft-os terméket 11 ezerért hoznak ki, ez mi?) Kínából ellenben lehet hogy maga a termét néha picivel drágább (mondjuk 2000 helyett 2500 Ft), ellenben 10-ból 7 esetben ingyen kihozzák világszerte, két esetben valami elenyésző szállítási díj van (párszáz Ft) míg 10-ból csak egyszer van hogy a kiszállítás is sokba kerül. Mi ennek az eltérésnek az oka? Mitől annyival drágább az USA-ból szállítani, mikor kb. egy távolság és egyik sem EU-s ország?

2019. febr. 6. 16:45
 1/4 anonim válasza:
mert kina dotalja a postat, mig EU, USA nem.
2019. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert amit kínai "postaköltségként" látsz, az azért annyi, mert a kínai zsebből kifizeti az eladó helyett. Ezzel tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a saját országának eladóit. Tehát amit az USA-ból jövő terméknél látsz postaköltséget, az a valódi "piaci" ár.

Sajnos a magyarok eBayről való fogalmai erősen lekorlátozódnak a kínaiakkal való üzletelésre, és amikor szembejön a valóság, akkor meg vannak lepődve...

Én az eBayt 2006 óta használom, és mindig európaiaktól vásároltam (főleg angoloktól). Az ingyenes posta sosem jött szóba, mert egyszerűen valós költségei vannak a küldésnek, amit Kínával ellentétben nem pótol ki egyik európai állam kormánya sem.

2019. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* a kínai _állam_ zsebből kifizeti
2019. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egyszer rámentem a kínai posta oldalára, ott azt találtam, hogy különböző havi díjcsomagokra lehet fizetni és mindegyiknél megvan, hogy havi hány db csomagot lehet feladni. Ha jól emlékszem a legdrágább csomagajánlatnál korlátlan mennyiség szerepelt
2019. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!