Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 19 évesen milyen lehetőségeim...

19 évesen milyen lehetőségeim vannak teljesen függetlenedni?

Figyelt kérdés
19 évesen, súlyos családi problémák miatt szeretnék elköltözni, de a Covid miatt a külföldi munka egyre lehetetlenebbnek tűnik, pedig a nyelvtanulás lett volna a cél. Meg tudnék esetleg élni gyerekeknek/fiataloknak nyelvtanításból? Továbbá mit gondoltok a teljesen egyedül való életről ilyen fiatalon?
2021. máj. 30. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elherlyezkedsz olyan munkahelyen amiből tudod fedezni a lakhatási és egyéb életszükségleteidet.


Ilyen korrepetáló óraadás max kiegészítőnek jó, de egyszerűen lehetetlen annyira fix órát felhajtani, hogy te abból megélj. Azt már meg sem említem hogy számlaképesnek kéne lenned ahoz hogy ez legális legyen. Meg legyen társadalombiztosításod, stb...

2021. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Veled egyidős vagyok, ugyanabban a cipőben jártam, mint te (toxikus család, mindenki felmászott a másikon és b*sztatták egymást az emberek), de nekem szerencsém volt és megörököltem nagyapám házát (legalábbis részben).


Sose volt semmi közöm a nagyapámhoz, nem rázott meg érzelmileg a halála, nem nagyon beszélgettem vele gyerekként, és amit hallottam róla, hogy milyen volt fénykorában, azok alapján nem éppen vívta ki nálam a tiszteletet (munkamániás, erőszakos, érzelmi analfabéta volt, cserébe senkin nem mászott át és egymaga űzött egy nagyon szép, ritka mesterséget). Fogalmam sincs, hogy miért az unokáira hagyta a házát, de nem is érdekel. 20 évesen egyessel kezdődő 8 számjegyű összeg jutott hozzám nettóban, miután eladtuk a házat. Végre úgy élek, ahogy mindig is szerettem volna: egyedül, remeteként, messze Pesttől, egy apró műhelyben és egy 8x3-as mobilházban, ahol körülvesz egy 35 éves, OT-s és egy 44 éves felújítás alatt álló autó, a 37m2-es garázs polcain sorakoznak a 60-70 éves tévék, rádiók és telefonok, közben pedig elkezdtem dolgozni egy rajzfilmsorozaton is. Mindig van részem alkalmi társaságban, meg amikor régiségekkel, autóalkatrészekkel kereskedek, vagy ha megyek egy karikát az álmaim autójával, amire 17 évesen kezdtem gyűjteni, 18 évesen vettem meg és 20 éves koromban, közvetlenül a házeladás előtt fejeztem be és kapott vizsgát. Nincs főállásom, mert vannak tartalékaim és olyan kicsi pénzből tartom fent magam, hogy a hobbimból tudom ezt fedezni, persze azért produktívan töltöm a napjaimat (a számítógépem is csak azért van, mert mai világban már elengedhetetlen tájékozódás, kapcsolattartás és üzletelés tekintetében, de játék nincs már rajta, főleg mióta újratelepítettem).


Távol álljon tőlem, hogy dicsekedjek, ugyanis nagyapa pénzéért nem dolgoztam meg, csúnyán fogalmazva meg se érdemeltem. Egyszerűen csak szerencsém volt, hogy valamiért ő így döntött halála előtt pár hónappal, 2018 elején, és, hogy ennyi évesen úgy élhetek, amit 17 évesen megálmodtam. Ilyen fiatalon az ember (szerintem) csak örökléssel tud egyik hétről a másikra távozni. Elmehetsz albérletbe, vagy haverokhoz lakni (régi osztálytársam ezt csinálta), de ez csak egy átmeneti állapot, amivel sose lesz végső nyugalmad. Ráadásul albérletből borzasztó nehéz továbblépni, nagyon be kell osztani a pénzt és le kell adni az igényeidet, ha akarsz látható összeget félretenni minden hónapban. Tudom mit beszélek, voltam én is közvetetten ilyen cipőben (értsd: laktunk albérletben mi is 2 évig Budapest belvárosában). Ebben az országban átlagos fizetéssel is borzasztó sok idő megkeresni valamire a pénzt, a hitelektől pedig óvva intelek, anyám szó szerint a semmire vett fel 5 millát 3 éve. Ne kérj senkitől pénzt, jobb a nullán lenni, hidd el. Egyébként ha nem Pest közelében tervezel magadnak jövőt, akkor meg lehet kis pénzből is (értsd: ami bőven 10 millió alatt van) valósítani egy saját ökoszisztémát. Lassan 3 millióan laknak Budapesten, nekem 6 év lakhatás után végleg elegem lett abból a városból, de még a megyéből is. Érzelmileg nagyon ki tudja az embert készíteni az a világ, ami Pesten van, és hiába keresel esetleg többet, mint az átlag, ezzel együtt önkénytelenül fogod növelni a mókuskerekedet is. Amíg tanul, és tömegközlekedéssel utazik az ember, addig tud nagyon jó és hangulatos lenni Pest (van egy különös hangulata az ottani suliknak, egyetemeknek), de véleményem szerint 25 éves korig ott kell hagyni a várost, az a rohanó, toxikus, egymáson átgázoló közeg egyaránt nem tesz jót az autóknak, az állatoknak, de még a gyerekeknek se.


Remélem, nem a rosszat látod meg az irományomban, segíteni szeretnék, amennyire tudok. Nem lehetetlen mondjuk 20-21 éves korig függetlenedni, de akkor minden lehetőséget meg kell ragadnod. Tanulást csak akkor javaslom, ha tényleg akarsz a végzettségeddel kezdeni valamit, máskülönben nagyon sok értékes időt vesztegetsz el, amit mondjuk pénzgyűjtésre is fordíthatnál. Mai világban nagyon sok alternatív mód van pénzkeresésre, rajtad áll, hogy mit látsz meg bennük. Nézd végig okosan és józanul, hogy milyen lehetőségeid vannak, hátha van olyan mégis a családban, aki tud útravalóul adni valamit és amit vissza is tudsz majd adni. Ismét nem dicsekvés, de én a kocsim felújítását nem munkából finanszíroztam, hanem eladtam mindenem (értsd: régi játékok, Lego, Playmobil, plüssállatok, nagyapám régi orvosi eszközei, régiségek, amik az idők során hozzám ténferektek lomtalanítások után, stb.), és gyakran jártam vérplazmát adni (hetente 2x ami alsóhangon 16000 Ft). Ha Pesten, vagy a szomszédos megyékben laksz, érdemes lehet fontolóra venned az utóbbi lehetőséget, mert bár nem kellemes, de szép összegek tudnak belőle befolyni és legrosszabb esetben másfél óra alatt megvagy. Ha tudsz, vállalj el egy főállást, amivel nem kell, hogy sokat keress, de próbálj biztosítani egy megbízható jövedelemforrást a sok-sok szürke módszer mellett, amiket fentebb írtam le. Amíg otthon laksz, addig a 150 ezres fizetés is teljesen jó, ha nagyrészét félrerakod bölcsen. Itt, vidéken, azon belül Nyugat-Magyarországon el tudod kezdeni az életed egy 5 milliós tőkéből is, nem csak 30 millióért van ház, mint Pesten. Vidéken is vannak tök jó cégek, akik belátható összegből felépítenek neked egy stílusos mobilházat, amiben tudsz végre normálisan élni. Ez olyan, mint az autószalon: Bemész egy szép, csempézett székhelyre és egy katalógus alapján megbeszéled a céggel, hogy milyen méretű, színű, felszereltségű, hány szobás, milyen vastag szigetelésű mobilházat kérsz. Tudod milyen jól néznek ki ezek a házak? Még talán szebbek is, mint a klasszikus házak. A kisebb modellek (amik 6x3-asak) is élhetőek 2 ember számára, nagyjából 4 millió forintból felépítik neked 3 hét alatt és egy darus kocsival berakják a telkedre. Ráadásul 10 év garanciát is adnak rá. Jobban megéri ilyet beszerezni, mint egy lebetonozott házat. Gyűjts erre szerintem, egy frankó kis mobilházra, tök jópofa ilyet birtokolni. Vidéken egy üres, kis méretű telket pedig meg tudsz oldani 6 számjegyű összegből is, persze ritka az ilyen, de találni (nekem mondjuk nem jött össze :D). Gondolkozz el rajta, nem ez a tuti, amit itt leírtam 1 óra alatt, de tapasztalatból írom, és tudom, hogy ez egy járható út lehet számodra, mert megvalósítható 2-3 éven belül.


21/F

2021. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!